E martë, 26 Janar, 2021
9 C
Tirana

Xhaka “trullos” De Gean, trajneri i United: Duhet të jetë brazilian, sepse… (Video)

Arsenali ka fituar me rezultatin 2-0 ndaj ekipit të Manchester United, ndërsa golin e parë të takimit e shënoi Granit Xhaka. Një kryevepër e mesfushorit shqiptar do të hapte edhe historikun e ndeshjes, me De Gea-n që doli tërësisht jashtë loje pas goditjes së Xhakës.

Aubameyang do të gjente edhe golin e sigurisë, për të marrë një fitore me shumë vlerë për Arsenalin, ndaj një ekipi në formë si Manchester United. Madje do të ishte trajneri i këtyre të fundit, Solskjaer, që do të mbetej i befasuar nga Xhaka.

“Granit Xhaka duhet të jetë një brazilian, pasi mënyra sesi e gjuajti topin dhe ndryshimi i drejtimit, ishte vërtet e mrekullueshme”, ka thënë Solskjaer.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I doli emri tek përgjimet, Ilir Kulla i çon mesazh gazetarit live në emision

Ilir Kulla, këshilltari i presidentit Ilir Meta, ka reaguar pas publikimit të emrit të tij në përgjimet e Ndraghetës në Itali. Gjatë emisionit “Opinion”, Kulla...

Gazetarja Lala: Antonio Gallo ka hyrë dhe ka dalë me dhjetëra herë në Shqipëri

Gazetarja Klodiana Lala, ka dhënë detaje të tjera në lidhje me përgjimet e antimafias italiane, ku flitej për politikanë shqiptarë të lidhur me Ndrangheta-n. Ajo...

Përgjimet/ Lubonja: Deklaratë e poshtër e ambasadorit italian, bashkëfajtor

Analisti Fatos Lubonja, e ka cilësuar të poshtër deklaratën e ambasadorit italian, Fabrizio Buçi, i cili reagoi në lidhje me përgjigjet e Antimafias italiane...

Kreshnik Spahiu: Ndragheta nuk hyn tek ne sepse ka frikë nga mafia shqiptare

Juristi i njohur, Kreshnik Spahiu ka dhënë një ide tjetër lidhur me përgjimet e antimafias për lidhjet e Ndrangheta-s me mafien shqiptare. Sipas tij, Ndrangheta...

Aksident në Vlorë, humb jetën punonjësi i policisë (Emri)

Një aksident i rëndë nga ndodhur në qytetin e Vlorës, ku për pasojë ka humbur jetën një punonjë i policisë. Në aksident janë përfshirë dy...