E premte, 23 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Vr*u të dashurën gjatë pushimeve, ngjarja merr një tjetër rrjedhë

Dje familjarët i dhanë lamtumirën e fundit 26-vjeçares greke, e cila u vra nga i dashuri i saj 30-vjeçar, teksa të dy ndodheshin me pushime. Varrimi i 26-vjeçares Garyfallia në Greqi u mbajt në vendin e saj të origjinës në Velo, Korint.

Miqtë dhe të afërmit i thanë lamtumirën e fundit vajzës e cila u vra në Folegandros nga i dashuri i saj 30-vjeçar. Vrasësi tha në polici se e kishte shtyrë të ndjerën nga shkëmbinjtë, duke humbur kështu jetën.

Avokati i 30-vjeçarit ka deklaruar se do të kërkojë një ekspertizë mjekësorë për klientin e tij, duke pretenduar se ai vuan nga probleme mendore, për të cilat merrte trajtim mjekësor të cilin e kishte ndërprerë kohët e fundit. Ai tha se ka dokumente që e provojnë këtë gjë, duke treguar se ai ishte mjekuar rregullisht për një kohë të gjatë.

Avokati pohoi se ekziston një histori e diagnozës së sëmundjes mendore, për të cilën klienti i tij po merrte trajtim, të cilin ai tani e kishte ndaluar.

Ai tha se ka dokumente që vërtetojnë këtë pretendim, dhe se “është diagnostikuar me një sëmundje të rëndë mendore për shumë vite”. Po kështu zbuloi se klienti i tij ishte për një kohë të gjatë me ilaçe, të cilat i ndaloi “arbitrarisht” dhe me iniciativën e tij, sepse e pengoi atë – siç tha ai – të përballonte punën e tij. Familjarët dhe miqtë e 26-vjeçares Garyfallia janë të tronditur.

Burimi i lajmit: newsbomb. Përshtati: Tirana Today

Lexo edhe :   Kisha ortodokse greke bën thirrje tek besimtarët për vaksinim
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...