E enjte, 2 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

“Kam marrë mesazhe kërcënuese”, psikologia e Carolines zbulon ngjarjen

Psikologia e Caroline Crouch e cila u vra nga bashkëshorti i saj në dhomën e gjumit, në prani të vajzës së tyre 11 muajsh, ka përcjellë një detaj që me gjasë do të ndikojë në masën e dënimit ndaj 33-vjeçarit. Krimi i rëndë tronditi Greqinë rreth dy muaj më parë.

Eleni Mylonopoulou ka zbuluar për hetuesit se Caroline i kishte shprehur shqetësimin se ajo donte të divorcohej. Caroline dhe Babis kishin ndjekur 20 seanca këshillimi me të. Sipas ANT1, Eleni Mylonopoulou tha se Babis Anagnostopoulos fillimisht foli për depresionin e Caroline pas lindjes.

Kur ai është larguar nga zyra dhe takimi vazhdoi pa praninë e tij, vajza i ka thënë psikologes se donte të divorcohej nga bashkëshorti i saj. Eleni Mylonopoulou ka dhënë një dëshmi të re, ku foli për takimin e saj të parë me çiftin, duke zbuluar se kur të dy qëndruan, Caroline i tha asaj se donte të divorcohej.

Këshilltarja e shëndetit mendor e Carolines, foli për gati 20 seancat që ata patën me të, nga tetori 2020 deri në shkurt 2021, ndërsa tregoi gjithashtu se çfarë ndodhi në takimin e parë, në zyrën e saj në Chalandri. Caroline ka thënë: “Unë jam e dashuruar me personin dhe përrallën që kishte ngritur, por unë e urrej burrin” … Psikologia i ka thënë hetuesve se pas krimit, ajo ka marrë mesazhe kërcënuese nga të panjohur, në mënyrë që të mos zbulonte se çfarë dinte për marrëdhënien e çiftit. Policia do të hetojë se cilat ishin këto telefonata, dhe nga kush janë bërë.

Lexo edhe :   Greqia konfirmon rastin e parë të Omicron. Gjobë kush nuk vaksinohet

Burimi i lajmit: protothema. Përshtati: Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...