E mërkurë, 16 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Vrasja e Klodian Rashës/ Gjokutaj: E rëndë, ku ishin fshehur pamjet filmike?

Avokati Genc Gjokutaj, e ka konsideruar të rëndë pamjet e vrasjes së Klodianës Rashës të cilat u bënë publike ditën e sotme, disa muaj pas krimit që ngriti në këmbë vendin. I ftuar në emisionin ”Çim Peka Live” në Syri Tv, Gjokutaj u ngriti pyetjen se ku ishin këto fshehur këto pamje, pasi për këtë ngjarje, u dogj kryeqyteti nga protestat masive.

Genc Gjokutaj: ”Në fillim ka qenë vrasje në kapërcim të mbrojtjes së nevojshme. Çdo të thotë kjo? Që viktima e ka sulmuar policin, por intensiteti i sulmit të policit ka qenë më i madh se i mbrojtjes së viktimës dhe për këtë arsye thoshin në atë kohë ishte kapërcyer kufiri i mbrojtjes së nevojshme. Është shumë e rëndë fshehja, armatosja e viktimës, ndërkohë që ku dokument tregon të kundërtën. Ku ka qenë kjo video deri më sot, se u dogj Tirana për këtë ngjarje.”

Kur shikon këtë video dhe të gjithë atë pastaj që ka ndodhur, deklaratën e mëvonshme dhe procesin, sepse duhet të kemi parasysh, sepse nuk kemi të bëjmë me një deklaratë të policisë, kjo çështje e ka marrë një kualifikim minor në fillim se u kujtua se do të kalonte lehtë. Kini parasysh që u impenjua kryeministri që ka shkuar tre herë te famlija.

Në këtë video të tërheq vëmendje diçka. Sot janë dhënë konkluzionet përfundimtare të prokurorisë që kërkon 20 vjet burgim dhe duke përfituar nga gjykimi i shkurtuar shkon në 13 vjet e 4 muaj. Kjo çështje është kompromentuar që në fillim nga mënyra se si është ndërtuar akuza.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...

Arma më e fuqishme e Opozitës

Nga Oerd Bylykbashi Ligji i Dekriminalizimit funksionon si sahat! Një tjetër kryebashkiak i dënuar me burgim u zbulua falë tij, duhet të largohet nga funksioni...