E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

‘E ka parë edhe Rama’/ Vezaj: Ja kur u sekuestrua videoja e vrasjes së Rashës

Gazetari investigativ Flamur Vezaj, deklaroi se videoja e vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rahsa, është sekuestruar që në mbrëmjen e 8 dhjetorit, kohën kur ndodhi krimi, teksa shtoi se edhe vetë kryeministri Edi Rama i ka parë pamjet. Deklarata e Vezajt u bë mbrëmjen e sotme në emisionin ”Çim Peka Live” në Syri Tv.

Ndër të tjera, Vezaj hodhi akuza të rënda ndaj policisë dhe prokurorisë për manipulim të ngjarjes së vrasjes së të riut nga efektivi Nevaldo Hajdëraj.

Sipas tij, vizitat në familjen e Rashës, bëheshin për të qetësuar familjarët e viktimës, pasi kreu i qeverisë, ish-ministri Lleshaj dhe prokuroria ishin në dijeni për pamjet.

Flamur Vezaj: ”Kjo video ka ekzistuar edhe më herët, që në momentin kur ndodhi ngjarja. Por pamjet u kyçën në kasafortë me urdhrin e prokurorit gjithashtu, sepse donin të dilnin pamjet, të bëheshin publike, për shkak të asaj që do të krijonin. Po ta mbani mend, politikanë të ndryshëm, Rama e disa të tjerë, u turrën në shtëpinë e familjes rasha, dhe kjo për faktin se ata e dinin çfarë përmbanin pamjet, i kishin parë. Ajo që më bën përshtypje është përse lind nevoja për të shpikur pistoletën e Rashës, për ta inkriminuar viktimën, kur kishin parë gjithçka. Pamjet janë parë e sekuestruar që natën e krimit, është procedurë. Të gjitha vizitat në familje u bënë për t’i qetësuar dhe që protesta të mos agravoheshin më shumë se sa u bënë. Vetë Rama e dinte se çfarë kishin pamjet.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...