E diel, 17 Tetor, 2021
17.5 C
Tirana

Vranë ish-bankierin pasi tërhoqi para/ Pranga shqiptarit, në kërkim një tjetër

Një 31-vjeçar shqiptar, i identifikuar si Paulin Mecaj, është arrestuar nga policia italiane, si i akuzuar për vrasjen e një ish-bankieri, ngjarje e ndodhur mbrëmjen e djeshme në qytetin e Leçes.

69-vjeçari Giovanni Caramuscio, i cili tashmë ishte në pension, u ekzekutua para syve të gruas së tij, në momentin që ai sapo kishte tërhiqur para nga një ATM, shkruan media italiane, Lecce News24.

Italiani mori të paktën dy goditje në gjoks, dhe u rrëzua përtokë, i pajetë ndërsa shqiptari  i tij u largua në këmbë me një bashkëpunëtor, i cili mendohet se gjithashtu është shqiptar, dhe është shpallur në kërkim.

Pasi mori paratë, 69-vjeçari u drejtua për në makinën e tij ku e priste bashkëshortja, kur befas para tij dalin shqiptarët, te maskuara me maska anti-covid, për t’i marrë paratë. Në momentin që ai ka bërë rezistencë, është qëlluar të paktën 5 herë, dhe humbi jetën në vend.

Karabinierët, në momentin që mbërritën në vendngjatje, rrethuan zonën dhe filluan të gjitha hetimet, dhe arritën në gjurmët e njërit prej shqiptarëve, pasi kishte lënë gjurmë, ndërsa fati i bashkëpunëtorit të tij, ende nuk dihet.

Artikulli i medias italiane
                                                Artikulli i medias italiane

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...