E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Vrasja makabre në Greqi, ADN-ja e bashkëshortit gjendet tek shiriti izolues

Mediat greke vijojnë të raportojnë lidhur me vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch. ADN-ja e bashkëshortit është gjetur tek shiriti izolues. Dyshime të forta ka edhe lidhur me psikologen e së ndjerës, ndërsa ajo dinte gjithçka mbi çiftin.

Ngjarja që tronditi Greqinë e jo vetëm, ka ndodhur pak javë më parë. Tre persona, të cilët shkuan për të grabitur një shtëpi në Greqi, përfunduan duke vrarë 20-vjeçaren britanike, qenin e familjes dhe duke torturuar bashkëshortin e të resë. 20-vjeçarja u gjet e vrarë, në papafingo të shtëpisë, pranë krevatit të fëmijës së saj 11 muajsh, ndërsa burri i saj 32-vjeç ishte i lidhur në një karrige në dhomën e gjumit.

Policia ka gjetur shenjat e gishtave të pilotit (bashkëshortit) në shiritin izolues. Duke u bazuar tek dëshmia e tij, ai ua dha shiritin autorëve për ta gruan e tij, nën kërcënimin e një arme.

Kamerat në zonë nuk tregonin automjetin e arratisjes së autorëve. As përshkrimi i 32-vjeçarit nuk i ka ndihmuar efektivët e policisë, për zbulimin e autorëve.

Nën hetim është vënë edhe Eleni Mylonopoulou, gruaja që paraqitet si psikologe, e cila kishte fituar besimin e Caroline dhe kishte zbuluar shumë detaje të jetës së 20-vjeçares. Oficerët e EL.AS theksojnë se kjo zonjë është një “objekt hetimi”, dhe është një “person që është me interes për autoritetet dhe duhet të hetohet”.

Policia do të hetojë nëse psikologia ka dhënë pa dashje disa informacione të rëndësishme, të cilat mund të kenë përfunduar tek autorët. Shoqata e Psikologëve Grekë i kërkojnë Znj. Mylonopoulou të paraqesë brenda dy ditësh gradën e Psikologjisë dhe licencën.

Sipas mediave greke, psikologia kishte dëshmuar në polici se ata ishin një çift shumë i lumtur dhe i afërt. Piloti e shoqëronte gruan e tij në çdo seancë. E ndjera kishte shkuar për ta takuar psikologen, në mënyrë që të ishte një nënë sa më e përgatitur.

Lexo edhe :   Në Greqi nxjerrin foton, ky është shqiptari që vrau 20-vjeçaren Caroline

“Për këtë çift, unë kam vetëm më të mirën për të thënë. Ata gjithmonë bashkoheshin. Caroline nuk kishte shoqe. Ajo ishte një fëmijë 20-vjeç, e pashë si fëmijën tim. Ajo donte këshillën time sepse ishte pak e shqetësuar, por nuk kishte frikë nga asgjë. Ajo ishte një fëmijë e qeshur, me qëllime, ankthi i saj kishte lidhje me fëmijën e saj.

Lexo edhe :   Autorët fshihen në Greqi? Detaje nga ekzekutimi i biznesmenit në Sarandë

Para se të lindte, ajo kishte pësuar një abort spontan, ajo gjithashtu lindi Lydia-s para kohe, kështu që ju e kuptoni pse kishte ankth. Babis ishte shumë mbështetës në gjithçka”, ka thënë ajo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...