Aktualitet

Vodhën 23 veshje kombëtare, çifti përfundon në pranga


               Publikuar në : 13:39 - 09/11/19 M D

Policia ka arrestuar dy persona që akuzohen se kanë vjedhur 23 kostume kombëtare në një pikë shitje në Kurbin.

Çifti i grabitësve u ndalua pasi u lokalizua nga policia në një operacion të koduar Tapiza, pas denoncimit të pronarëve të kostumeve.

S. B., 54 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë për “Mashtrim” dhe M. D., 51 vjeçe, banuese në Tiranë, u arrestuan në flagrancë, ndërkohë që iu sekuestruan 23 kostume të vjedhura, 5 palë opinga popullore dhe 2 celularë.

Njoftimi i plotë: “Kurbin-Finalizohet operacioni policor i koduar “Tapiza”.

Falë reagimit të shpejtë të Policisë lokalizohen, kapen dhe arrestohen 2 shtetas të cilët me anë të mashtrimit vodhën në një pikë shitje në Kurbin, disa kostume kombëtare.

Specialistët për hetimin dhe parandalimin e krimit në Komisariatin e Policisë Kurbin, nisur nga kallëzimi që shtetasit M. H., dhe K. B., bënë pranë Komisariatit të Policisë Kurbin, se dy shtetas me anë të mashtrimit iu kishin vjedhur në pikën e tyre të shitjes në Kurbin disa kostume kombëtare, organizuan operacionin policor të koduar “Tapiza”.

Si rezultat i zhvillimit të operacionit, falë dhe informacioneve të siguruara në rrugë operative se dy autorët e vjedhjes po lëviznin me mjet në drejtim të Tiranës, shërbimet e Policisë Kurbin kanë organizuar punën dhe janë vënë në ndjekje të tyre, ku në vendin e quajtur “Ura e Tapizës” është konstatuar dhe bllokuar mjeti me të cilën dy autorët po lëviznin”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT