E enjte, 28 Maj, 2020
24 C
Tirana

Emrat e 24 drejtuesve që do bëjnë “zap” të fortët në burgje

Më të lexuarat

“Ndjesë për ofendimet”, Rama: Çdo gjë është vendosur në mënyrë zyrtare

Kryeministri Rama u tregua mjaft i drejtëpërdrejtë, ndërsa u ktheu një përgjigje të gjithë atyre qytetarëve të cilët janë ndjerë të ofenduar. Kjo ka...

Klosi jep arsyen pse ndalohet ende plazhi në Shqipëri

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka folur mbrëmjen e sotme për masat lehtësuese të qeverisë. Në një intervistë për emisionin “Open” në Top...

Meta vlerëson me dekoratë Heroin e Popullit, Vasil Laçi

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot Heroin e Popullit, Vasil Laçi (pas vdekjes) me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”. Motivacioni i dekorimit ishte: “Atdhetarit antifashist, që...

“Do ta ndërtojmë me forcat tona”/ Rama premton realizimin e një tjetër projekti

Kryeministri Edi Rama ka premtuar se do të ndërtohet shumë shpejt edhe HEC-i i Skavicës. Sipas kryeministrit, Skavica do jetë një vepër e vështirë, por...

Rama jep lajmin e shumëpritur: Kjo është java e fundit me masat shtrënguese

Kryeministri Rama zbuloi se kjo do të jetë java e fundit e masave strikte të mbylljes prej pandemisë. Lidhur me shqetësimin e qytetarëve, ai tha...

Koronavirusi/ “Bëni kujdes o njerëz”, Rama thirrje qytetarëve

Kryeministri Edi Rama deklaroi së fundmi se është shumë në merak, lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi në vend. Kreu i Qeverisë iu bëri...

‘Qytetari dixhital’ zbardh skemën e mashtrimit në Korçë/ Berisha: Në lojë 100 milionë

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ndalet me mesazhet denoncuese nga “qytetari dixhital”. Këtë herë bëhet fjalë për një denoncim në Bashkinë e Korçës, që nëse...

“Do të vras”, Brataj tregon publikisht kërcënimet me jetë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, është treguar mjaft i hapur, ndërsa ka rrëfyer se gjatë punës ë tij ka pasur plot të papritura....

Sërish numër i lartë i rasteve të reja, bilanci për 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë konfirmuar 21 raste të reja me koronavirus në vend. Sipas njoftimit, 13 prej rasteve të reja janë...

Pamje të rënda/ Pasi e dhunuan, policët i japin 2 mijë lekë që të mos flasë (VIDEO)

Policia Bashkiake dhunoi mbrëmjen e së hënës një të ri rom, që po mblidhte kanaçe. Pamjet që u shpërndarë në rrjet, shkaktuan indinjatë. Personi...

Vetëm pak ditë më parë kanë marrë detyrën 24 shefa të rinj policie nëpër burgje. Ata janë marrë në detyrë për të vënë në zbatim masat shtesë të sigurisë, sidomos zbatimin e masës “bis41”.

Ata kanë kaluar me sukses kontrollin për pastërtinë e figurës, pasurisë dhe anës profesionale. Ndryshimi i tyre vjen pas largimit të ish-kolegëve të tyre, të cilët nuk kanë pasur rezultatet e pritura në këto institucione. Shpesh herë është bërë publike që nëpër burgje janë kapur sende të ndaluara, drogë, telefona, etj.

 

Nr . IEVP Shef policie

 1. Burrel Kadri Koxha
 2. Ali Demi Mimoza Rumano
 3. Kukës Mentor Rada
 4. Tepelenë Het’hem Llapi
 5. Krujë Lulzim Haxhia
 6. Sarandë Artur Musta
 7. Kavajë Mina Velo
 8. Fier Bashkim Meçe
 9. Berat Ilia Papa
 10. Korçë Altin Gusho
 11. Tropojë Selim Selimaj
 12. Peqin Hysni Ndreu
 13. Spitali Burgjeve Elona Prespa
 14. Jordan Misja Nikolin Gjonpali
 15. Shkodër Tofik Sinani
 16. Lezhë Zydi Katroshi
 17. Vlorë Lefter Shehu
 18. Durrës Gëzim Gjoni
 19. Lushnjë Syrja Malasi
 20. Fushë Krujë Fatos Dosti
 21. Vaqarr Agim Tafaj
 22. Elbasan Fatjon Sadiku
 23. Mine Peza Ferdinand Preçi
 24. Rrogozhinë Fatmir Kacelli
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sheshi “Skënderbej” blindohet me kulla, gati gropa për 25-katëshin e ri, “Tirana’s Rock”

Qendra e Tiranës rreth e qark sheshit “Skënderbej” po kthehet në një zonë me ndërtesa të larta, dendësia e të cilave, nuk u përgjigjet...

Varhely mbështet Bashën: Mirëpres vendimin për rifillimin e punës për Reformën Zgjedhore

Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Oliver Varhelyi thotë se mirëpret vendimin e kreut të PD-së, Lulzim Basha që opozita të jetë pjesë e Këshillit...

Këstet e tatimit mbi fitimin/ Denaj: Bizneset me xhiro nën 14 milionë lekë nuk paguajnë këtë vit

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj ka prezantuar sot disa projektligje në lidhje me ecurinë e ekonomisë gjatë kohës së pandemisë. Gjatë fjalës së...

“Veliaj kërkon borxh për Teatrin”/ Tabaku tregon sa kushton projekti i godinës së re

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka publikuar sot një dokument, sipas të cilit kryebashkiaku Veliaj i kërkon kryeministrit Rama, ministres së Financave, Anila Denaj...

Ruçi i mbylli mikrofonin Ramës/ Hajdari: Merr minutat e mija, u bëre për ujë të ftohtë

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi është treguar mjaft strikt në seancën e sotme plenare, teksa nuk ka lejuar të flasë përtej kohës së caktuar...
WhatsApp KONTAKTO TT