Kosova

Vjosa Osmani tregon postin që kërkon në qeverinë e re


               Publikuar në : 22:40 - 13/11/19 B H

Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, ka folur në lidhje me postin që ajo do të ketë pas formimit të qeverisë.

E ftuar në emisionin “Opinion”, Osmani u shpreh se do të jepte më shumë kontribut si Kryetare e Kuvendit dhe ministre e Punëve të Jashtme.

“Do të jepja më shumë kontribut si kryetare e Kuvendit dhe në politikën e jashtme, megjithatë ende s’kemi diskutuar për këtë”, tha ajo.

Sipas saj, aktualisht primare është harmonizimi i programit dhe jo ndarja e posteve.

“Megjithatë, aktualisht primare është harmonizimi i programit mes partive dhe jo ndarja e posteve”, deklaroi Osmani.

Kujtojmë se para zgjedhjeve kreu i VV, Albin Kurti, i kishte propozuar Osmanit pikërisht këtë post, por LDK-ja vendosi të shkojë në zgjedhje.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT