E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Virusi kinez shumë pranë Shqipërisë, Italia mbyll trafikun ajror me Kinën

Dje janë konfirmuar dy rastet e para të virusit misterioz kinez në Itali. Menjëherë pasi është bërë konfirmimi i tyre, kryeministri italian ka njoftuar mbylljen e linjave ajrore nga Kina. Edhe pse Conte ka thënë që nuk ka hapësirë për alarm, Italia pritet të marrë një plan masash për të mos lejuar përhapjen e koronavirusit.

Të prekurit nga virusit që janë konfirmuar në Itali janë një çift turistësh kinezë, burrë e grua nga Wuhan, vendi ku ka origjinën virusi. Ata janë izoluar në spitalin Spallanzani në Romë.

“Nuk e gjetëm veten të papërgatitur, Ministri Speranza sapo ka miratuar një urdhër që mbyll trafikun ajror drejt dhe nga Kina. Ne jemi vendi i parë i BE që miraton një masë të tillë paraprake”, tha Conte.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...