E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Vijon të rritet numri i viktimave, koronavirusi prezent në 23 vende të botës

Ka shkuar në 213 numri i viktimave të shënuara nga koronavirusi kinez.

Virusi vdekjeprurës vijon të përhapet me shpejtësi ndërsa deri më tani rastet me koronavirusin janë konstatuar në 23 vende të ndryshme të botës.

Organizata Botërore e Shëndetësisë shpalli emergjencën globale nga virusi për arsye se virusi është përhapur në shumë vende jashtë Kinës, duke e çuar numrin e të prekurve në 9,821 persona.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...