E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Etiketa

te prekurit

Koronavirusi/ Policia kineze mbyll me zinxhirë dhe me dry njerëzit në shtëpi

Përhapja e koronavirusit me një shpejtësi të frikshme ka bërë që autoritetet kineze të marrin masa nga më drastiket. Së fundmi një video tronditëse po...

Vijon të rritet numri i viktimave, koronavirusi prezent në 23 vende të botës

Ka shkuar në 213 numri i viktimave të shënuara nga koronavirusi kinez. Virusi vdekjeprurës vijon të përhapet me shpejtësi ndërsa deri më tani rastet me...

Shkon në 170 numri i viktimave të shkaktuara nga koronavirusi kinez

Koronavirusi vdekjeprurës që po përhapet me shpejtësi në Kinë dhe jashtë saj ka marrë deri më tani 170 jetë njerëzish. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije...

“3 javë pas tërmetit nuk ka ende një bilanc të dëmeve”/Basha thirrje nga Durrësi

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka takuar ditën e sotme banorët e prekur nga tërmeti në zonën e Shënavlashit në Durrës. Përmes një postimi në...

Diaspora në Australi grumbullon 255 mijë dollarë për të prekurit nga tërmeti

Tërmeti i 26 nëntorit i cili tronditi Shqipërinë pak ditë më parë ka bërë shumë njerëz dhe institucione të ndryshme të solidarizohen në mbledhjen...

Vendimi i KE për Shqipërinë/ Rama: Është një lajm i shumëdëshiruar

Kryeministri Rama ka reaguar pas vendimit të marrë nga Këshilli Evropian për mbajtjen e Konferencës së Donatorëve në Tiranë, në fund të muajit janar. Përmes...

Solidariteti ishte i madh/ Arbër Hajdari: Brenda 8 orëve mblodhëm 1 mln dollarë

Drejtuesi i “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari është shprehur se ndihma monetare e mbledhur deri më tani për të prekurit nga tërmeti është mbi 2...

PD anulon aktivitetet e 11 dhjetorit, dhuron fondet për të prekurit nga tërmeti

Partia Demokratike ka bërë me dije se janë anuluar të gjitha aktivitetet e planifikuara për 11 dhjetorin, ditën e themelimit të partisë. Përmes një njoftimi...

Propozimi i Luljeta Bozos: Të paguajnë edhe banorët për rindërtimin e banesave

Pjesë e mbledhjes së dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit është bërë edhe inxhinierja e njohur Luljeta Bozo. Gjatë fjalës së saj, inxhinierja propozoi se...

Vendimi/Të prekurit tërmeti në Lezhë përfitojnë pagesë të plotë qiraje për 1 vit

Këshilli Bashkiak i Lezhës ka vendosur që banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit në këtë zonë, do të përfitojnë pagesën e plotë...

Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...