E enjte, 5 Gusht, 2021
21.5 C
Tirana

Vietnam/ Shërohen të gjithë personat e infektuar nga koronavirusi

Një lajm i mirë ka ardhur nga Vietnami. Raportohet se të gjithë personat e infektuar me koronavirus kanë arritur të shërohen plotësisht.

Sipas “New York Times”, lajmin e ka konfirmuar Ministria e Shëndetësisë së Vietnamit.

Kujtojmë se deri më tani, në rang global, koronavirusi ka marrë 2,707 jetë njerëzish ndërsa mbi 80.000 persona rezultojnë të infektuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I nxorrën fytit qumështin e dhisë së Karaburunit, kishte shijen e zjarrit

Nga: Lorenc Vangjeli Eqrem bej Vlora ka një përshkrim të jashtëzakonshëm të qelizës njerëzore shqiptare në librin e tij “Kujtime 1885 – 1925”. Evropianoperëndimori fisnik...

Moti bën kthesën e madhe, nesër priten reshje shiu

Nga nesër, gradualisht mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, të lagështa dhe më të freskëta me origjinë veriperëndimore. Moti...

Sa na kushton një zjarrvënie!

Nga: Dritan Hila Canadair, Viking, Bombardier jane emrat qe njihen avionët e shuarjes së zjarreve. Kushtojnë nga 35-65 milionë dollarë për njësi. Po kaq kushton...

Ekstradohet nga Greqia ish-anëtari i bandës së Cerrikut

Një ish-anëtar i Bandës së Cerrikut është ekstraduar nga Greqia. Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana është kryer ekstradimi i shtetasit Bashkim Buzani, 50-vjeç. Ky...