E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

VIDEO/ Shpërthimi i fuqishëm trondit Dubain

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur gjatë natës së kaluar në portin Jebel Ali në Dubai. Flakët e zjarrit kanë shpërthyer në një kontenier me naftë, të një anije të ankoruar në port. Banorët të panikosur për çfarë ka ndodhur, kanë thënë se në momentin e shpërthimit, dritaret dhe dyert e shtëpive të tyre ishin lëkundur.

Ende nuk ka një njoftim zyrtar nga autoritetet për shkaqet e ngjarjes, ndërsa forcat e zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje. Siç shihet nga pamjet e para të publikuara nga vendngjarja, qyteti luksoz i Emirateve të Bashkuara Arabe është “pushtuar” nga flakët dhe tymi i zi, ndërsa përreth gjithçka është shkatërruar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...