E mërkurë, 13 Tetor, 2021
14.5 C
Tirana

VIDEO/ Plas grushti në Kuvendin e Armenisë

Në Kuvendin e Armenisë ka plasur grushti ndërmjet deputetëve. Garda e Parlamentit, ndonëse ndërhyri me vonesë, ka larguar me forcë palët që u zunë. Incidenti u regjistrua gjatë fjalimit të deputetit të fraksionit “Hayastan” Vahe Hakobyan. Pas një shkëmbimi fyerjesh midis opozitës dhe deputetëve pro-qeveritarë, filloi një përleshje.

Në Kuvend, deputetët e shumicës u përplasën me opozitën. Zëniet e ashpra përfshinë edhe gratë, madje një prej tyre, Ana Mkriian, u bë të martën shkas për acarimin e situatës.

Opozita edhe më herët ishte paralajmëruar për deklaratat ndaj ish-kryeministrit Nikol Pashinian, por këtë herë u urdhërua ta lërë sallën. Shefi i qeverisë po shpërfaqte programin politik kur pati ndërhyrje nga vendi, duke e qortuar për kapitullimin e shtetit në konfliktin për rajonin malor të Karabakut, kundër Azerbajxhanit. Lufta e vitit të shkuar la të vrarë mbi 3,700 ushtarakë armenë dhe mbi 240 nuk janë gjetur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Si po tallet Sali Berisha me viganët e historisë

Nga: Pajtim Bello Sali Berisha, si në fillimet e 1991, kërkon të sëmbojë demokratët e Kukësit duke evokuar historinë e trevës së tyre. Sjellje tipike...

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën

Nga: Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...