Bota

VIDEO/ Lëkundjet e tërmetit të fuqishëm gjatë emisionit turk


               Publikuar në : 22:12 - 24/01/20 B H

Turqia u trondit mbrëmjen e sotme nga një tërmet i fuqishëm, si pasojë e të cilit kanë humbur jetën 6 persona dhe mbi 300 të tjerë janë plagosur.

Video të shumta janë publikuar në rrjetet sociale të momenteve gjatë dhe pas tërmetit, të cilat tregojnë situatën kaotike që është krijuar në vend.

Një tjetër video që po qarkullon në rrjetet sociale është edhe ajo kur tërmeti është filmuar live në një studio televizive në Turqi.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT