E enjte, 5 Gusht, 2021
21.5 C
Tirana

VIDEO/ Besa Shahini jep njoftimin e rëndësishëm për nxënësit

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka publikuar një video-mesazh në Facebook, për të gjithë nxënësit e shkollave.

Ajo ka lajmëruar fillimin e transmetimeve të leksioneve mësimore në RTSH 1. Shahini deklaron se do të ketë 2 orare, ku do të transmetohen çdo ditë leksione të ndryshme.

“Për të gjithë juve që mund t’i humbisni transmetimet në këto dy orare, të gjitha videot do të jenë edhe tek kanali i Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë (MASR) në youtube. Dhe këtu mund të gjeni jo vetëm videot që i transmetojmë tek RTSH, por mund të gjeni edhe video të tjera, të cilat mësuesit po i punojnë me nxënësit e tyre dhe po i ndajnë nëpër rrjete sociale me ta. Por po i ndajnë edhe me neve që t’i vendosim në dispozicion të të gjithë nxënësve”, thotë Shahini në videon e publikuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I nxorrën fytit qumështin e dhisë së Karaburunit, kishte shijen e zjarrit

Nga: Lorenc Vangjeli Eqrem bej Vlora ka një përshkrim të jashtëzakonshëm të qelizës njerëzore shqiptare në librin e tij “Kujtime 1885 – 1925”. Evropianoperëndimori fisnik...

Moti bën kthesën e madhe, nesër priten reshje shiu

Nga nesër, gradualisht mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, të lagështa dhe më të freskëta me origjinë veriperëndimore. Moti...

Sa na kushton një zjarrvënie!

Nga: Dritan Hila Canadair, Viking, Bombardier jane emrat qe njihen avionët e shuarjes së zjarreve. Kushtojnë nga 35-65 milionë dollarë për njësi. Po kaq kushton...

Ekstradohet nga Greqia ish-anëtari i bandës së Cerrikut

Një ish-anëtar i Bandës së Cerrikut është ekstraduar nga Greqia. Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana është kryer ekstradimi i shtetasit Bashkim Buzani, 50-vjeç. Ky...