E mërkurë, 19 Maj, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

besa shahini

‘Antipatriotike’/ Shahini sulmon Vjosa Osmanin, e krahason me Bashën dhe Metën

Ish-ministrja e Arsimit në Shqipëri, Besa Shahini ka komentuar një deklaratë të Presidentes në detyrë në Kosovë, Vjosa Osmani të dhënë për "BBC". Ndër të...

Skeda e pasurisë/ Si u rritën të ardhurat e ish-ministres, Besa Shahini

Ish-ministrja e Arsimit, Besa Shahini deklaron pasuri me vlerë 15.5 milionë lekë, mes së cilës edhe një apartament me vlerë 75 mijë euro të...

U konfrontua me policinë, pranga bashkëshortit të ish-ministres shqiptare

Bashkëshorti i ish-ministres së Arsimit, Besa Shahinit, është vënë në pranga. Përfaqësues të Partisë Socialdemokrate kanë protestuar sot para rajonit të Policisë së Kosovës...

Meta dekreton ministren e re të Arsimit

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka dekretuar në një kohë të shpejtë Evis Kushin, si ministren e re të Arsimit. Pak çaste më parë, kryeministri...

Rama i dërgon Metës dekretin për ministren e re të Arsimit

Kryeministri Rama i ka dërguar presidentit Meta, dekretin për ministren e re të Arsimit, Evis Kushi. Personi që mori në duar çelësat e Ministrisë së...

Besa Shahini dha dorëheqjen apo u shkarkua nga Rama? Ja çfarë thotë Taulant Balla

Besa Shahini la postin e ministres së Arsimit, për tu zëvendësuar me Evis Kushin. Kryetari i grupit parlamentar të PS, Tualant Balla, në një...

Besa nuk u paragjykua, por thjeshtë nuk ishte për atë punë

Nga: Mentor Kikia Besa Shahini nuk preferoi të ikë në heshtje. Ajo ngacmoi një arsye si arsye, por që nuk mund të jetë arsye. Ajo...

‘Paskam qenë aq gabim sa s’ka!’/ I zuri vendin Besa Shahinit, Evis Kushi flet pas marrjes së postit

Një ditë më parë, kreu i qeverisë i dorëzoi deputetes së PS, Evis Kushit, postin e ministres së Arsimit, një detyrë që e ka...

Besa e tradhtuar

Nga: Andi Bushati Ka një detaj të vogël, në pamje të parë të papërfillshëm, që tregon më mirë se gjithçka se përse Rama e hoqi...

“Komunikimi e njohja reciproke mes shqiptarëve është detyrë patriotike”

Largimi i Besa Shahinit duhet të shërbejë si shkas e rast për të luftuar keqkuptimet dhe mosnjohjen mes shqiptarëve. Debati se “a janë ata”...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...