E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
13 C
Tirana

Vasili-Ramës: Po të ishte Gjermani e Angli këtu, ti do të ishe në burg me kohë

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

“Kujdesu për engjëllin tim”/ Publikohet audio e fundit e Maradonës në Whatsapp

Disa orë më parë u shfaq audio e fundit në Whatsapp, e dërguar nga Diego Armando Maradona. Disa ditë para se të vdiste, “El...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

“Maradona ishte përdhunues”, futbollistja: Ai ka dhunuar gratë (FOTO)

Në kohën kur e gjithë bota ka përkujtuar legjendën e futbollit Diego Armando Maradona, ka nga ato personazhe që kanë shprehur haptazi urrejtjen dhe...

Saudët, familja më e pasur në botë me 1.5 trilionë dollarë

Familja mbretërore e Arabisë Saudite, është sot më e madhja dhe më e pasura në botë. Ajo përbëhet rreth 15.000 anëtarë. Por shumica e...

Rusi/ Vetëvritet truproja e Putin, kolegu: Punonim në kushte të këqija

Truproja i presidentit rus, Vladimir Putin vrau veten sot në Kremlin. Sipas mediave ruse, Mikhail Zakharov, punonjësi i departamentit të 5-të, kreu vetëvrasjen gjatë...

“E mor Osman ç’na bëre, si është jeta”, i moshuari detyron Ramën të heq këpucët

Një i moshuar në fshatin Gjepalaj në Shijak, ka detyruar kryeministrin Rama që të heqë këpucët përpara se të hyjnë në shtëpinë e re,...

Ish-Presidenti Alfred Moisiu mbush 91 vjeç, ja disa fakte nga jeta e tij

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Mosisiu sot feston 91-vjetorin e lindjes. I lindur në Shkodër në vitin 1929, djali i Spiro Moisiut, në moshën 73-vjeçar...

Covid-19: Rritje e frikshme e rasteve të reja në vend

Kurba e Covid-19, ka shënuar sërish një rritje të frikshme në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 832 persona...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, i cili tashmë e ka fituar betejën me koronavirusin, ka reaguar pas deklaratës për mediat të kryeministrit Rama.

Ai e këshillon kreun e qeverisë që të lërë videot me spitalet COVID, pasi është kryeministër dhe jo kineast.

Teksa bëri një pasqyrim të përgjithshëm të situatës, e madje duke iu referuar edhe shqetësimit për vetëvrasjet, Vasili e ka një koment edhe në këtë drejtim. Nënkryetari i LSI ka kërkuar nga Rama që të lërë krahasimet me Gjermaninë, Francën e Anglinë, ndërsa duhet të marrë situatën në dorë, pasi qytetarët kanë vështirësi të ndryshme, mjekësore dhe ekonomike.

Statusi

Leri videot, je Kryeminister jo KryeKineast!

Edi Rama jane mijra qytetare, qe perballen edhe ne kete moment me COVID, ne lloj lloj situatash hallesh dhe veshtiresish mjeksore dhe shoqerore ekstreme per shkak te pamundesive ekonomike e familjare.

Edi Rama jane mijra mjeke e infermiere, qe perballen per dite me COVID, te pambrojtur si duhet, te papaguar dhe te papaisur me mjetet mjeksore terapeutike, por ata nuk jane pjese e kastit ERTV-an per filmin e peshtire te dites.

Edi Rama lere kete idiotesi me filma dokumentare si te para viteve 90′ kur Shqiperia merrte cmim per ushqimin dhe shqiptaret nuk kishin buke te hanin.

Lexo edhe :   E frikshme/ Merkel paralajmëron për një valë të tretë të koronavirusit

Edi Rama nuk je KryeKineast je Kryeminister dhe bej punen qe ke pergjegjesi dhe paguhesh.

Edi Rama Shtroju punes, perballu me PANDEMINE, boll shtrihesh per dite te kembet dhe paguan Koncesione e tendera dhe nuk ju paguan asnje lek te vetem per ilacet te semureve ne banese, te vetmuar te skamur.

Edi Rama nuk perballet Pandemia me Debate te vdekura te telekomanduara nga Beogradi

Lexo edhe :   'Shqipëria ndër më pak të prekurat nga Covid'/ Eksperti-Ramës: Me çfarë e mate?

Edi Rama nuk eshte pune videosh kjo, por eshte jete njerezish.

Edi Rama kush e ka detyre si ti dhe nuk i ndihmon njerezit kryen krim te rende shteteror, qe nuk e fal as ligji dhe askush.

Edi Rama Leri krahasimet me Gjermanine, Francen dhe Angline.

Edi Rama Beje Shqiperine si Gjermania, Franca dhe Anglia pastaj krahasoji.

Megjithese po te ishte Gjermani dhe Angli ketu ti do te ishe ne burg me kohe….!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zyrtare/ Vijon ora policore, Komiteti i Ekspertëve nuk bën asnjë ndryshim

Komiteti i Ekspertëve vendosi ditën e sotme që të mos ketë masa të reja. Komiteti Teknik i Ekspertëve tha se aktualisht do të vijojmë...

Britania do nisë vaksinimin javën e ardhshme, Interpoli lëshon alarmin global

Britania u bë vendi i parë në botë që zyrtarizoi vaksinën kundër koronavirusit, që pritet të nisë të mërkurën e javës që vjen. Zyrtarët...

Hetimet e SPAK/ Ish-drejtori i burgut 313 akuzohet për korrupsion

SPAK ka përfunduar hetimet për procedimin penal të Eduard Strugaj, ish drejtor i burgut 313-të dhe të pandehurve të tjerë. I pandehuri Eduard Strugaj,...

‘Bashkë do ia dalim’, Kosova me masa kufizuese për festat e fundvitit

Shifrat në rritje të infektimeve të reja, ka detyruar autoritetet në Kosovë të ndërmarrin masa të reja. Duke analizuar situatën e ku nuk ka patur...

32 vite në skenë/Altin Shira: Shqiptarët dikur ishin më dorëlëshuar

Altin Shira, me plot 32 vite në skenë, vijon të jetë i kërkuar nga publiku. Si një artist me shumë vite karrierë, Altin Shira...