E shtunë, 25 Shtator, 2021
13.5 C
Tirana

Vasili ‘harron’ Ramën, merret me Veliajn: Urrejtja për Tiranën është shumë e madhe

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili këtë herë ka sulmuar kryebashkiakun Erion Veliaj. Duke iu referuar studimit më të fundit, ku Shqipëria renditet si një qytet me cilësinë më të keqe të jetesës në Evropë, Vasili akuzon se Tirana është kthyer tashmë nga një qytet në një “konvikt gjigant të degraduar”.

“Tirana duhet çliruar nga ky pushtim, nga mbretërimi i agjitacionit dhe propagandës dhe nga asgjëbërësit në krye të saj”, shkruan ndër të tjera Vasili.

Postimi i plotë i Vasilit:

Tirana me cilësinë më të keqe të jetesës në Europë per shkak te bufonëve,qe e drejtojne.

Mercer ofron renditjen e përvitshme mbarë botërore rreth standardeve të jetesës nga studimet më të fundit të “Ëorldëide Quality of Living Surveys”.

Indeksi Mercer tregon qarte se Tirana eshte qyteti me cilesine me te keqe te jeteses ne Europe.

Eshte edhe qyteti i fundit ne Rajon me cilesine me te keqe te jetes.

Jua kemi thene mijra here ketyre bufonëve ne Krye te bashkise te Tiranes, qe te punojne dhe te lene shfaqjet mizerabel sepse po rrenojne qytetin.

E kane kthyer Tiranen nga nje qytet ne nje konvikt gjigand te degraduar.

Urrejtja e tyre per Tiranen eshte shume e madhe ndaj vetem e plaçkisin,e grabisin dhe e zhbëjnë per dite.

Tirana duhet çliruar nga ky pushtim,nga mbreterimi i agjitacionit dhe propagandes dhe nga asgjebërësit ne krye te saj.

Tirana duhet ti kthehet qenies kryeqytet dhe duhet te clirohet perfundimisht nga provincializmi erë myk qe e ka zaptuar dhe po i merr frymen si asnjehere ne historine e saj te gjate

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...