E hënë, 1 Mars, 2021
11 C
Tirana

Vaksinimi i “VIP-ave”/ Brataj: Shumë prej tyre kanë refuzuar

Shefi i Urgjencës Kombëtare , Skënder Brataj ka bërë me dije se ka pasur “personalitete” që kanë refuzuar të injektohen me vaksinën anti-COVID.

I ftuar në emisionin “Open”, Brataj tha se shumë prej tyre e kishin telefonuar për ta pyetur nëse duhet të injektoheshin.

PJjesë nga biseda:

Skënder Brataj: ”Çdo gjë me të thënë, jo me prova! Edhe personalitetet janë caktuar nga njerëzit e lagjes. Jam kontaktuar nga VIP-a për të më pyetur ta bëjnë apo jo. Se nuk kemi vetëm 14 VIP-a. Janë kontaktuar të gjithë mbi 80 vjeç, e jo të gjithë kanë qenë dakord.”

Andi Bushati: ”Janë kontaktuar si mbi 80-vjeçarë apo…?”

Skënder Brataj: ”Janë kontaktuar shumë +80 dhe janë në mëndyshje për të bërë vaksinën. Njërit i thashë që nënën time që është 86 vjeç në Vlorë do ta dërgoj ta bëjë.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova në pritje të konfirmimit nga COVAX për marrjen e vaksinave

Ministria në detyrë e Shëndetësisë në Kosovë tha se është në pritje të “konfirmimit final” nga COVAX për marrjen e dozave të para të...

Ukraina hedh në plehra vaksinat anti-covid, mjekët refuzuan t’i marrin

Ukrania ka hedhur poshtë disa doza vaksina anti-covid pasi mjekët kanë refuzuar që t’i marrin. Në lidhje me këtë ka folur edhe kreu i Partisë...

A mund ta kishin pushtuar dot britanikët Bashkimin Sovjetik?

Më 2 shtator 1945, presidenti amerikan Herri Truman, shpalli fundin e Lufës së Dytë Botërore. Me dorëzimin e Japonisë, bota mund të merrte frymë...

Takimet në Bruksel, Rama: Vlerësime shumë të mira për Shqipërinë

Kryeminstri Edi Rama e cilësoi si një ditë pozitive dhe produktive vizitën e tij në Bruksel ditën e sotme. Edhe pse në momente të vështira...

E bujshme nga Italia, PSG nis bisedimet për Elseid Hysajn

Një lajm i bujshëm ka qarkulluar së fundmi në mediat italiane. Bëhet fjalë për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, i cili mund të...