E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Unë derr? Nazarko shpërthen ndaj Ramës: A s’më ha mu*ë! Ja kam thënë dhe Nanos

S’janë të paktat rastet kur Rama bën ‘për një lek’ gazetarët. Sulmet ndaj mediave janë të njëpasnjëshme, e po kështu ofendimet nuk mungojnë. Por analisti Shpëtim Nazarko, i ftuar në emisionin “360 Gradë”, thotë se nëse do i ishte drejtuar atij me fjalën derr, do ti ishte kthyer por me të njëjtën monedhë.

“Po të më thotë mua unë i them; më ha munë. Ja kam bërë Nanos në sy të rojeve, seç më tha dhe i thashë a më ha munë, dhe iku. Edhe Çim Peka nëse e ka sulmuar, do ti kthejë përgjigje.

Individualisht por edhe në publik. I ka folur militantëve të vetë, jo popullit. Rama nuk është budalla, mund ti thoni maskara. Rama e di shumë mirë me kë po flet, po flet para një turme që do të dëgjojë ato që do të dëgjojë. Edhe Berisha e përdor. Njëherë po e kritikonim dhe tha unë ndjek taktikën e Berluskonit, u flas militantëve të mi, ata që e pëlqejnë këtë lloj gjuhe. Nuk e besoj që ky është thelbi i krizës”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I rikthehet tumori pas 9 vitesh, qytetarët solidarizohen me Adriana Matoshin

Aktorja e njohur, njëkohësisht dhe deputetja e Kosovës, Adriana Matoshi, njoftoi miqtë e ndjekësit e saj një ditë më parë me anë të një...

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...