E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Goli i vitit vjen nga Greqia, 90 metra sprint dhe finalizim perfekt (Video)

Një ndeshje e kategorisë së tretë greke, PAO Vardas-Foivos Kremasti, ka bërë xhiron e internetit, për shkak të një goli të pabesueshëm.

Fundjavën e shkuar në Greqi u luajt futboll në nivelet e ulëta dhe një futbollist afrikan i Foivos, Lamin Jawneh, shënoi një gol të çmendur, duke përshkuar gjithë fushën me topin në këmbë, sikur të ishte Usain Bolt.

Ndeshja përfundoi 1-0 për miqtë, ndaj ai gol pati vlerë të dyfishtë, pavarësisht se Foivos mbetet në vendet e fundit në renditje në grupin e vet dhe me shumë gjasa do të zbresë nga kategoria.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I rikthehet tumori pas 9 vitesh, qytetarët solidarizohen me Adriana Matoshin

Aktorja e njohur, njëkohësisht dhe deputetja e Kosovës, Adriana Matoshi, njoftoi miqtë e ndjekësit e saj një ditë më parë me anë të një...

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...