E martë, 27 Tetor, 2020
10 C
Tirana

U vra nga RENEA/Gruaja e 71-vjeçarit bën kthesën e papritur të ngjarjes: S’e kam denoncuar për dhunë, ja kush janë shkaktarët e vërtetë

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Lidhur me ekzekutimin e71-vjeçarit nga RENEA në Elbasan, ngjarja ka marrë një tjetër rrjedhë pas dëshmisë së bashkëshortes së të ndjerit Lefter Zhidru. Floresha Zhidru, në studion e emisionit ‘Pa gjurmë’, ka rrëfyer se çfarë ndodhi në 24 shtator.

Ajo hodhi poshtë në mënyrë kategorike zërat që qarkullonin në media, se bashkëshorti ushtronte dhunë mbi të dhe vajzën e tyre. Floresha tha se Lefter Zhidru nuk ka përdorur asnjëherë dhunë ndaj saj dhe sidomos ndaj vajzës, ku pretendon se kanë patur marrëdhënie të ngushta dhe të shkëlqyera.

Duke iu referuar atyre se çfarë janë raportuar në media, Floresha Zhidru thotë se ajo nuk është ndarë ndonjëherë nga bashkëshorti. Lidhur me arsenalin e armëve që ishin në banesë, ajo pohoi se nuk ka qenë në dijeni.

Sipas saj, shkaktarët e kësaj ngjarje janë banorët e pallatit, ku me njërin prej tyre është në proces gjyqësor.

“Pershendetje Odeta!

Une jam Floresha Zhidru, bashkeshortja e te ndjerit Lefter Zhidru. Dua te raportoj per sa jane dhene ne media, besoj se mediat i marrin informatat nga policia.

  1. Se pari eshte thene nga mediat se une, bashkeshortja e kam denoncuar per dhune ne familje. Kjo eshte genjeshter me bisht, per arsye se denoncimi ka qene per nje konflikt te çastit. Ai nuk ka perdorur asnjehere dhune ndaj meje dhe sidomos ndaj vajzes me te cilen ka patur mardheni te ngushta dhe te shkelqyera.
  2. Flitet nga media qe une kam qene e ndare nga bashkeshorti qe prej nje viti, ndersa une jam ndare nga ai me 24.09.2020 kur ai u vra nga policia.
  3. Eshte raportuar se bashkeshorti im ka punuar ne uzinen e Mjekesit. Genjeshter! Kjo uzine ka dokumentacion shteteror qe ju mund ta verifikoni.
  4. Eshte thene se bashkeshorti im ka patur lidhje me banden kriminale te Lushnjes dhe te Elbasanit. Te verifikohet, por kjo eshte e pavertete.
  5. Thuhet se vajza ime ka kontaktuar ne babain dhe i ka bere lutje per dorezim. Kjo eshte kerkuar nga ana ime, por policia nuk pranoi qe vajza te komunikonte me babain.
  6. Eshte raportuar se djali i Lefterit nga martesa e dyte ka komunikuar me babain per vetëdorezim. Nuk eshte e vertete.
  7. Eshte folur ne media qe une kam qene ne djeni per armen qe kishte bashkeshorti im, por une ne fakt nuk dija asgje ne lidhje me armen.

Shkaktaret e gjithe kesaj ngjarje jane banoret e pallatit, ku me njerin prej tyre jemi ne proces gjygjsor. Ai eshte Arjan Kalemaj. Kemi 6 vite ne proces gjyqesor me te, ku çeshtja eshte zvarritur deri me sot. Nga te gjitha keto padrejtesi qe iu bene, Lefteri arriti te behej agresiv. Ky eshte shkaku qe kjo ngjarje perfundoi ne tragjedi ne familjen time”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi: Rama i ka kthyer shqiptarët si qen me maska

Kryetarja e LSI,  Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me vendimin e mbajtjes së maskës me detyrim në ambientet jashtë. Kryemadhi është shprehur se përdorimi...

Thaçi i ashpër me Perëndimin: Po i bën padrejtësi Kosovës me vizat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se është padrejtësi që Bashkimi Evropian nuk liberalizon vizat me Kosovën. Sipas tij, Perëndimi ka rënë në lajthitje. Teksa foli...

Ndeshje dramatike në “San Siro”, Kumbulla i shënon dhe ndal Milanin

Përfundon supersfida e javës së 6 të Serisë A, mes Milanit dhe Romës. Ndeshja ka prodhuar jo vetëm lojë të bukur, por edhe gola, pasi...

Hajdari ashpërson tonet: PD dhe PS, banda që luftojnë me njëra-tjetrën

Për deputeten Rudina Hajdari, dy partitë më të mëdha në vend PD dhe PS janë kthyer në banda të cilat luftojnë me njëra-tjetrën. Hajdari shprehet...

Krijimi i partive të reja, Patozi: ‘Thërrmimi’ i PD mund të dali për mirë

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, thotë se fragmentarizimi i PD mund t’i sjelli dobi Shqipërisë. Sipas tij, edhe nëse PD “thërrmohet fare, ndoshta nuk...