E enjte, 5 Gusht, 2021
20.5 C
Tirana

U solidarizua me të prekurit nga koronavirusi/ Papa Françesku nuk ndihet mirë

Papa Françesku ka anuluar vizitën e tij në Romë, ku do takohej me klerikë të tjerë.

Thuhet se ai e anuloi vizitën për arsyen sepse nuk ndihej mirë.

Ai ka shfaqur shenja të një viroze të lehtë.

Zëdhënësi deklaroi se Papa po qëndron për momentin në Vatikan, pasi nuk ka preferuar të udhëtojë.

Sipas “Daily Mail”, nuk dihet se çfarë sëmundje mund të ketë Ati i Shenjtë, por është parë duke u kollitur dhe duke u tështirë të mërkurën.

Këto shenja vijnë vetëm një ditë pasi Papa preku kokat e disa njerëzve në sheshin e Shën Pjetrit, për të treguar solidarizimin me të prekurit nga koronavirusi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Për lexim gjatë gushtit”

Nga: Skënder Minxhozi Ka qenë një kohë kur nxënësve ju jepej, gjatë pushimeve verore, një listë me libra për t’i lexuar. Atij brezi që e...

Kursi i këmbimit/Rritje e lehtë e euros, dollarit dhe paundit

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e euros, paundit britanik,  dollarit dhe frangës zvicerane. Më poshtë do të gjeni...

Zhvillimet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit 1- Profesori i shkencave politike: Forcimi i sovranitetit të Kosovës, garanton integrimin e gjithë rajonit 2-...

Çfarë po ndodh rreth nesh? Ngjarjet kryesore në botë në 24 orët e fundit

Njihuni me titujt kryesorë të zhvillimeve në botë 1-Hungaria kërkon daljen nga Bashkimi Europian 2- Vetëvritet oficeri i katërt i policisë që iu përgjigj trazirave në...

39% e shqiptarëve nuk janë në gjendje të bëjnë një javë pushime në vit

Një anketë e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, e azhurnuar në Barometrin e Ballkanit 2021, tregoi se 39% e familjeve në Shqipëri nuk e përballonin...