Politikë

“U shitën si të ishin bagëti”, Basha nuk kursehet me deputetët e ‘opozitës së re’

               Publikuar në : 11:57 - 15/03/19 S.N

Lulzim Basha ka thënë se deputetët e rinj janë shitur te Rama, madje i ka krahasuar ata me bagëti. Këtë akuzë kryedemokrati e bëri nga Durrësi, gjatë një takimi me studentë dhe pedagogë të Universitetit të Durrësit.

“Shikoni si i trajton deputetët, si bagëti që shiten e blihen si në pazar të Milotit. A ka shenjë më të qartë të degradimit të këtij pushteti, sesa shit-blerja, e të ashtuquajturve deputetëve të opozitës së re si të ishin bagëti. Ky sistem ka marrë fund”– tha ndër të tjera Basha.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT