Politikë

“U shitën si të ishin bagëti”, Basha nuk kursehet me deputetët e ‘opozitës së re’

               Publikuar në : 11:57 - 15/03/19 S.N

Lulzim Basha ka thënë se deputetët e rinj janë shitur te Rama, madje i ka krahasuar ata me bagëti. Këtë akuzë kryedemokrati e bëri nga Durrësi, gjatë një takimi me studentë dhe pedagogë të Universitetit të Durrësit.

“Shikoni si i trajton deputetët, si bagëti që shiten e blihen si në pazar të Milotit. A ka shenjë më të qartë të degradimit të këtij pushteti, sesa shit-blerja, e të ashtuquajturve deputetëve të opozitës së re si të ishin bagëti. Ky sistem ka marrë fund”– tha ndër të tjera Basha.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT