Futboll

Champions League/ Hidhet shorti, nuk ka përballje Juventus-Barcelona

               Publikuar në : 12:50 - 15/03/19 S.N

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti i fazës çerekfinale në Champions League. Shorti ka kursyer një përballje mes Barcelonës dhe Juventusit, ku kjo e fundit do të përballet me Ajaxin.

Në këtë fazë u kualifikuan 4 ekipe nga Premier League, Manchester United, Manchester City, Tottenham dhe Liverpool. Kolonisë britanike iu bashkuan Porto, Barcelona, Ajax dhe Juventus.

Përballjet sipas shortit:

AJAX-JUVENTUS

LIVERPOOL-PORTO

TOTTENHAM-MAN.CITY

BARCELONA-MAN.UNITED

Fituesi i çiftit Tottenham-Man.City do të përballet me fituesin e çiftit Ajax-Juventus

Fituesi i çiftit Barcelona-Man.United do të përballet me fituesin e çiftit Liverpool Porto

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT