E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Champions League/ Hidhet shorti, nuk ka përballje Juventus-Barcelona

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti i fazës çerekfinale në Champions League. Shorti ka kursyer një përballje mes Barcelonës dhe Juventusit, ku kjo e fundit do të përballet me Ajaxin.

Në këtë fazë u kualifikuan 4 ekipe nga Premier League, Manchester United, Manchester City, Tottenham dhe Liverpool. Kolonisë britanike iu bashkuan Porto, Barcelona, Ajax dhe Juventus.

Përballjet sipas shortit:

AJAX-JUVENTUS

LIVERPOOL-PORTO

TOTTENHAM-MAN.CITY

BARCELONA-MAN.UNITED

Fituesi i çiftit Tottenham-Man.City do të përballet me fituesin e çiftit Ajax-Juventus

Fituesi i çiftit Barcelona-Man.United do të përballet me fituesin e çiftit Liverpool Porto

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...