Aktualitet

‘U fshehën në Shqipëri’/ Ekstradohen 3 shqiptarët e kërkuar nga Italia


               Publikuar në : 09:41 - 20/11/19 M P

Tre shqiptarë janë ekstraduar në drejtim të Italisë, pasi janë të kërkuar nga drejtësia e vendit fqinj për vepra të rënda penale.

Mësohet arrestimi i tyre është bërë në vendin tonë, si pjesë e bashkëpunimit ndërmjet dy zyrave të Interpolit, asaj të Tiranës dhe Romës.

Ata akuzohen për vepra të ndryshme si vrasje me paramendim, vjedhje me armë dhet trafikim i lëndëve narkotike

Qëlloi veten me pistoletë, arrestohet në Fier 38-vjeçari

Njoftimi i policisë:

T., alias V. D., 50 vjeç, lindur në Elbasan, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, Itali, pasi autoritetet gjyqësore italiane, më datë 09.03.2017, kanë lëshuar ndaj këtij shtetasi urdhër-arrest për kryerjen e veprës penale “Vrasja me paramendim”, parashikuar nga Kodi Penal italian.

E., alias K. S. , 47 vjeç, lindur në Krujë, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, Itali, pasi Gjykata e Milanos, Itali e ka dënuar këtë shtetas me 6 vite burg, për veprën penale “Vjedhja me armë”, parashikuar nga Kodi Penal italian.

K., 37 vjeç, lindur në Fier, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, Itali, pasi Gjykata e Brescias në Itali, më datë 19.01.2018, ka lëshuar ndaj këtij shtetasi urdhër-arrest për veprën penale “Pjesëmarrja në organizatë kriminale me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike ”, parashikuar nga Kodi Penal italian.

Paraqiten si shokët e djalit, 3 persona i vjedhin paratë çiftit të moshuar

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT