E martë, 26 Janar, 2021
5 C
Tirana

U dërgua për mjekim në Itali, covid i merr jetën mjekut Drini Dobi

Një lajm i keq nga ka ardhur nga Italia ku mësohet se mjeku Drini Dobi ka ndërruar jetë.

Dobi prej ditësh ishte i infektuar me Covid-19, ndërkohë që pas përkeqësimit të gjendjes së tij shëndetësore u nis në drejtim të Italisë për shërbim më të specializuar.

Dobi u dërgua vetëm 4 ditë më parë në Itali për kurim pas komplikacioneve në shëndet.

Për kurimin e tij u zhvillua një fushatë  për mbledhjen e fondeve nga kolegët brenda e jashtë vendit, si dhe nga familjarët. Sensibilizimi mori përmasa të mëdha, ku u hap edhe një llogari bankare, por fatkeqësisht mjeku nuk arriti të mbijetonte.

Drini Dobi ishte mjek neurolog në qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ura e Zogut drejt shembjes, fundoset me 30 cm njëra nga këmbët mbajtëse (Video)

Prurja e shumtë e ujit në Lumin Mat ka shkaktuar sërish probleme në Urën e Zogut në Milot. Marrja e inerteve pranë këmbëve te urës,...

Zbulohet klauzola e veçantë te Tirana, ja çfarë ndodh me kontratën e Dedes

Nevil Dede firmosi më 13 nëntor 2020 një kontratë 2-vjeçare me klubin e Tiranës. Pas vetëm 73 ditësh në krye të pankinës bardheblu, trajneri...

Krijoi parti me Murrizin, habit Valteri: Nuk e di ende se me kë do të kandidoj

Halit Valteri është konsideruar si një prej personazheve më të rëndësishëm të partisë së re të krijuar së bashku me deputetët Myslym Murrizi, Alban...

Atentati ndaj Mitros në Vlorë, shoqërohen 8 persona

Policia e Vlorës ka marrë në pyetje 8 persona në lidhje me atentatin e kryer ditën e sotme ndaj 39-vjeçarit, Marjon Mitro. Ata janë...

Nuk është mish derri, por kodi i Ndrangheta-s

Nga: Enkel Demi Ka një zakon rilindas që pas çdo skandali kërkohet qesharakja, në mënyrë që e pabëra të bëhet e pabesueshme. Kështu u reagua...