E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Tritol në derë të shtëpisë për pazare droge, në shënjestër dy vëllezërit

Ndonëse nuk e pranoi se lënda plasëse ishte vendosur për tu dhënë një mesazh të fortë nga grupet rivale, informacionet të çojnë drejt zbardhjes së ngjarjes. I referohemi shpërthimit të një lënde plasëse në lagjen “Gafurr Muço”, Lushnje, në katin e parë të një pallati parafabrikatë.

Jetmir Çoku, vëllai i Besnik Çokut, pronarit të banesës ku u vendos tritoli, tha se kanë qenë në gjumë në momentin e shpërthimit, dhe se nuk kanë dijeni për identitetin e autorëve. Si pasojë e këtij shpërthimi është dëmtuar dera kryesore si dhe orenditë shtëpiake.

Në këtë banesë jeton nëna e Besnikut, vëllai me nusen dhe mbesa. Sipas “Top Channel”, vëllezërit Çoku njihen si persona të konsumit dhe shpërndarjes së lëndëve narkotike dhe vjedhjeve. Ata janë arrestuar disa herë, dhe janë dënuar për këto vepra penale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna me ar*ë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...