E enjte, 20 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

VIDEO/ Ku po shkojmë me njohuritë? Si përgjigjen njerëzit për kontinentet

Ka mjaftuar një pyetje shumë e thjeshtë nga “Tirana Today”, që të nxjerri në pah se sa pak njohuri kanë qytetarët lidhur me pyetje elementare, si p.sh numri i kontinenteve.

Kjo demonstron se sa njohuri marrin në shkollë. Një zonjë tha se janë 30 kontinente, e shumë të tjerë ‘ngrenë supet’ se nuk ia kishin idenë.

Një pyetje kaq elementare ku nxënësit e marrin si njohuri në bankat e shkollës fillore, të bën të mendosh se me këto ritme, ku do të shkojë shoqëria shqiptare. Përtej të qeshurave që shkakton kjo video, në të vërtetë është një situatë alarmante.

Po ju e dini sa kontinente ka në botë?

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një zgjidhje për opozitën!

Nga: Lutfi Dervishi Zhvillimet e sotme në opozitë kanë brengosur jo vetëm anëtarët, simpatizantët dhe votuesit e opozitës, por mbi të gjitha kryeministrin e vendit!...

Biden parashikon se Rusia ‘do të hyjë’ në Ukrainë. Gati për luftë?

Presidenti Joe Biden, të mërkurën parashikoi se Rusia "do të zhvendoset" në Ukrainë, duke përmendur shqetësimet ekzistenciale të presidentit të vendit, Vladimir Putin, edhe...

Berisha zbulon se çfarë do të ndodhë të shtunën në orën 11:00

“Foltorja” e radhës do të jetë në Rrëshen. Ish-kryeministri Sali Berisha njofton qytetarët se “Foltorja” me demokratët do të jetë në 22 janar, në...

Shpërdoruan detyrën, procedohet penalisht kryetari i KF Erzenit dhe një anëtar

Kryetari dhe anëtari i shoqatës së KF Erzenit, Marius Shahini dhe Fundim Dollaku, janë vendosur nën hetim me akuzë për “shpërdorim detyre” dhe “kompetencash”. Policia...

Tre djem dhe një vajzë në hotel, pranga të riut që qëlloi shokun me pistoletë

Më shumë se një muaj pas ngjarjes është prangosur në Tiranë autori i plagosjes me armë zjarri në një hotel në autostradën Durrës-Tiranë. 26-vjeçari...