E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Tre deputetë konfirmuan se janë infektuar, Kuvendi merr masa

Tre deputetë kanë konfirmuar se janë infektuar me koronavirus.

Bëhet fjalë për deputetët, Ralf Gjonin, Elio Hysko dhe Enver Roshin, ndërsa më herët konfirmoi se ishte infektuar me COVID-19 dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj.

Pas infektimit të deputetëve, Kuvendi i Shqipërisë ka marrë masa.

Raportohet se Kuvendi nuk do të pezullojë seancat plenare, por ka vendosur të shkurtojë afatin kohor të diskutimeve.

Gjithashtu, ka nisur menjëherë dezinfektimi i ambienteve të Kuvendit për të parandaluar përhapjen e COVID-19.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...