E hënë, 18 Janar, 2021
-4 C
Tirana

Inter kryeson garën për Kumbullën, akord edhe me Sanchez

Inter kthehet fuqishëm në garën për të siguruar shërbimet e Marash Kumbullës.

20-vjeçari është një prej futbollistëve më të përfolur në merkaton e Serie A, me zikaltërit që synojnë të thyejnë përfundimisht konkurrencën e Lazio-s.

Shifra që duhet investuar është e rëndësishme, pasi klubi i Veronas pretendon rreth 30 milionë euro për mbrojtësin e talentuar shqiptar.

Për të ulur disi kostot e operacionit, Interi po punon që për afrimin e Kumbullës, të transferojë lojtarë të rinj në Verona.

Për të arritur te shqiptari, përpos parave, zikaltërit ofrojnë edhe sulmuesin e akademisë, Edoardo Vergani, i cili është një prej të rinjve më interesantë të futbollit italian.

Kumbulla është kthyer në objektivin kryesor të Interit për mbrojtjen, për sezonin e ardhshëm.

Me 25 ndeshje si titullar në këtë sezon, ku ka munguar vetëm në pak takime për probleme fizike, kuqeziu është një garanci për të ardhmen dhe një garanci për projektin e trajnerit Antonio Conte.

Merkato e Interit vazhdon edhe me akordin me Alexi Sanchez.

Sulmuesi do të qëndrojë deri në vitin 2023, duke pranuar të ulë pagën prej 12 milionë euro në sezon, që përfitonte te Manchester United. Pas marrëveshjes me lojtarin, duhet gjetur edhe akordi me klubin anglez, që nuk pranon të zbresë nga shifra e 15 milionë eurove për kartonin, shkruan “A2”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...