Tragjike në Greqi/ Humbin jetën 3 elektricistë, mes tyre një shqiptar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur Greqi ku tre punëtorë, njëri prej të cilëve shqiptar, kanë humbur jetën pasi ranë në kontakt me rrymën elektrike.

Ata ishin punëtorë të kompanisë Aktor që bashkëpunon me HEDNO dhe po punonin në një rrjet të tensionit të lartë, kur në rrethana misterizoe u goditën nga një tension 20 mijë volt.

Në zonë po punonin katër persona, tre prej të cilëve po punonin në shtyllë, të cilët vdiqën menjëherë, shkruan Protothema.

Njëri prej tyre u gjet i varur i vdekur në shtyllë, ndërsa dy të tjerët u gjetën të vdekur në tokë. Punëtori i katërt u transportua i plagosur rëndë në Spitalin e Chalkidës.

Aksidenti ndodhi në sheshin e fshatit, ku shtylla qendrore po zëvendësohej me banorët e fshatit duke u bërë dëshmitarë okularë të tmerrit.