E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Tragjedi në Astir/Nënë e bir hidhen nga dritarja, për t’u shpëtuar flakëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Astir, ku një grua së bashku me të birin janë hedhur nga kati i tretë i një pallati, pasi apartamenti i tyre ishte përfshirë nga flakët. Policia, në raportimin paraprak njofton se flakët e zjarrit kanë rënë rreth orës 05:55, në zonën e Astirit në kryeqytet.

Shtetasja me inicialet H. O, rreth 62 vjeçe dhe djali i saj K. O, 36 vjeç, në pamundësi për të dalë jashtë gjatë kohës së zjarrit, janë hedhur nga lartësia ( dritarja)

Për pasojë ka ndërruar jetë 62-vjeçarja, ndërsa djali i së ndjerës ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Njoftimi

Rreth orës 05:55, në Astir, ka rënë zjarr në katin e 3-të një pallati. Dyshohet se në pamundësi për të dalë jashtë gjatë kohës së zjarrit janë hedhur nga lartësia( dritarja) shtetasja H. O, rreth 62 vjeçe dhe djali i saj  K. O, 36 vjeç.

Si pasojë ka ndërruar jetë shtetasja H. O, ndërsa shtetasi K. O, ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...