Tuesday, May 17, 2022
21.5 C
Tirana

“Simbol i përsosmërisë”, Meta i rikonfirmon “dashurinë” Berishës

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, duket qartazi se është pozicionuar në krah të ish-kryeministrit Berisha në betejën e brendshme të PD-së, dhe në atë me amerikanët. Si filim i doli Berishës në krah në akuzat e tij, se SHBA-ja cënoi sovranitetin me kërkesën e përjashtimit. Po ashtu deklaroi se nuk do të lejojë që vendi të mbetet pa opozitë, duke dhënë sinjale se do të tentojë të marrë frenat e saj. Dje presidenti ka uruar ish-kryeministrin për 77 vjetorin.

“Sot e urova përzemërsisht Prof. Dr. Sali Berishën me rastin e 77-vjetorit të lindjes! Për më tepër, që numri 77 sipas Biblës është edhe simbol i përsosmërisë!”, shkruan Meta në Facebook.

Ky urim vjen në një kohë kur Berisha ka nisur një luftë të fortë me SHBA-në dhe Bashën. Meta demostron se do i gjendet në krah ish-kryeministrit.

Nga ana tjetër, Gjykata Kushtetuese ka zhbllokuar procesin për presidentin Ilir Meta. Katër muaj nga momenti i depozitimit të vendimit të Kuvendit, gjykata ka vendosur të kalojë për gjykim rastin në fjalë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pompeo nderohet me titullin “Honoris Causa”, përfaqësuesit e Berishës: Erdhi në këmbim të lekëve

Vizita e ish-Sekretarit të Trump, ka trazuar ujërat brenda "Foltores" së drejtuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, ku kanë shpërthyer në akuza ndaj tij. Një ditë...

Vlorë/ Shkrumbohet mjeti në pronësi të një 58-vjeçari

Një automjet tip “Mercedes-Benz” është shkrumbuar plotësisht nga flakët rreth orës 02:35, në lagjen “Hajro Çakërri” në Vlorë. Burimet zyrtare të policisë bëjnë me dije...

Mot me diell, temperatura deri në 31 gradë celsius për sot

Vendi ynë gjatë paradites do të jetë në dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese. Por në orët e...

Strategjia detare 2035

NGA GJENERAL PIRO AHMETAJ Shqipëria jonë është e bekuar me mbi 450 km vijë bregdetare, ndërsa hapësira e interesave detare (det i brendshëm dhe territorial)...

Deklaratat për SPAK/ Hajdari: Politika të qëndrojë larg drejtësisë, “peshqit e mëdhenj” janë në rrjetë

Në daljet e fundit për mediat, kryeministri Rama është shprehur se po pret me padurim që SPAK-u të godasë nga të katër anët. Duket...