E shtunë, 4 Prill, 2020
20 C
Tirana

Trafikoi 120 milionë euro mall nga Amerika, arrestohet mirditori në Itali

Lexo edhe ...

Basha: I bëj thirrje qeverisë që të shtojë urgjentisht numrin e testimeve

Kryetari i PD-së Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetin social Facebook i ka bërë thirrje qeverisë që të shtojë urgjentisht numrin e testimeve...

Zgjatje e fashës orare dhe hapje e dyqaneve, Rama prezanton planin e ri

Në Shqipëri deri më tani kanë ndërruar jetë 18 persona nga koronavirusi, si dhe janë regjistruar 333 raste pozitive. Ndërkohë kryeministri Edi Rama përmes një...

“Lus Zotin mos të sjellë morti-mort”/ Rama: Më e keqja mund të na ndodhë

Kryeministri Edi Rama përmes një video-mesazhi në Facebook u ka bërë thirrje qytetarëve të pabindur që mos të rrezikojnë gjithë shqiptarët me veprimet e...

Humb papritur jetën aktori i “The Flash”, Logan Williams

Aktori Logan Williams vdiq në moshën 16 vjeç. Shkaqet e vdekjes së interpretuesit të ri 'Barry Allen' në serialin 'The Flash' nuk janë bërë...

Një 42-vjeçar shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar mbrëmjen e djeshme në Itali.

Policia ndaloi mbrëmjen e djeshme në Pordenone për kontroll një BMË të zezë me targa italiane dhe me tre persona në bord.

Të tre shtetasit që gjendeshin në makinë ishin shqiptarë, por banues prej disa kohësh në Itali. Ata u dërguan në rajon për kontrolle të mëtejshme, ku u zbulua se njëri prej tyre ishte dënuar në Greqi për trafik ndërkombëtar të drogës.

42-vjeçari me iniciale A.A., lindur në Mirditë akuzohet se ka importuar nga shtatori 2018 deri në janar 2020, rreth 200 kilogramë kokainë. Transporti nga Amerika Jugore dhe Qendrore kryhej përmes anijeve të ngarkesave.

Sipas mediave italiane, shqiptari ka përfituar nga kjo sasi malli rreth 120 milion euro. Në përfundim të formaliteteve, shqiptari 42-vjeçar u arrestua për llogari të autoriteteve greke.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Basha: I bëj thirrje qeverisë që të shtojë urgjentisht numrin e testimeve

Kryetari i PD-së Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetin social Facebook i ka bërë thirrje qeverisë që të shtojë urgjentisht numrin e testimeve...

Zgjatje e fashës orare dhe hapje e dyqaneve, Rama prezanton planin e ri

Në Shqipëri deri më tani kanë ndërruar jetë 18 persona nga koronavirusi, si dhe janë regjistruar 333 raste pozitive. Ndërkohë kryeministri Edi Rama përmes një...

“Lus Zotin mos të sjellë morti-mort”/ Rama: Më e keqja mund të na ndodhë

Kryeministri Edi Rama përmes një video-mesazhi në Facebook u ka bërë thirrje qytetarëve të pabindur që mos të rrezikojnë gjithë shqiptarët me veprimet e...

Humb papritur jetën aktori i “The Flash”, Logan Williams

Aktori Logan Williams vdiq në moshën 16 vjeç. Shkaqet e vdekjes së interpretuesit të ri 'Barry Allen' në serialin 'The Flash' nuk janë bërë...

Manastirliu: Koronavirusi është i frikshëm, por e ka një dobësi

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përgjatë një video-mesazhi u ka bërë thirrje qytetarëve që të tregohen të përgjegjshëm. Në kohën kur në Shqipëri janë shënuar...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT