E enjte, 16 Shtator, 2021
32.5 C
Tirana

Aksion i madh në Maqedoninë e Veriut, çfarë u zbulua në magazinën e frutave

Mediat maqedonase bëjnë me dije se një aksion ndërkombëtar policor po zhvillohet në fshatin Krushopek të Sarajit.

Sipas ‘alsat-m’, policia ka zbuluar një magazinë frutash ku është sekuestruar një sasi e madhe kokaine.

Bëhet me dije se në këtë aksion po marrin pjesë edhe pjesëtarë të Policisë Financiare italiane. Nga raportimet e para, dyshohet se policia ka gjetur një sasi prej 1.3 tonësh kokaine.

Gjithashtu dyshohet se kokaina fillimisht ka ardhur nga Amerika në Mal të Zi dhe duhej të përfundonte në Koper (Slloveni).

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....