E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Topalli ironizon Bashën: ‘E mbyti Ramën, duke hequr të vetët’

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka ironizuar vendimin e kryedemokratit Basha, për të shkarkuar Flamur Nokën nga Komisioni i Sigurisë Kombëtare.

“E mbyti Ramën… duke hequr të vetët”, shkruan me ironi Topalli, duke dhënë sinjalet se kryeministri Rama, në këtë formë bëhet edhe më i fortë.

Pak më herët gjatë ditës, kreu i PD-së, Lulzim Basha, foli për shkarkimin e Flamur Nokës nga funksioni i Nënkryetarit të Komisionit të Sigurisë, dhe për paralajmërimin që i ka bërë për ta përjashtuar. Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, Basha tha se PD s’mund të mbahet peng e shpifjeve dhe e interesave personale. Ai shtoi se disa persona duan ta kthejnë partinë në bunker të interesave të tyre.

I pyetur nëse ka pasur llum në kohën e PD-së, Basha e pohoi, ndërsa shtoi se një pjesë është pastruar dhe tjetra jo. Ai thotë se ka njerëz që janë shantazhuar nga Rama, duke theksuar se demokratët i dinë mirë pazaret që kanë me qeverinë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...