E enjte, 17 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Topalli i rikthehet politikës? Çfarë fshihet pas fotos

Një ditë pasi Kreu i Shtetit Ilir Meta mbajti manifestin e tij që e quajti një Besëlidhje të re pas asaj të Lezhës në 1444, ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka reaguar me një foto.

Topalli ka publikuar një foto nga pritja në zyrë të një politikani të madh rus, ndërkohë në sfond bie në sy tabloja e madhe nga Besëlidhja e Lezhës në 1444. Bashkëngjitur fotos që e ka shpërndarë në Instagram ajo ka shkruar: “Politikani që bëri histori. Isha me fat, që e prita në zyrë”.

 

View this post on Instagram

 

Politikani,qe beri histori. Isha me fat, qe e prita ne zyre.

A post shared by Jozefina Topalli (@topallijozefina) on

Në morinë e komenteve ka nga ata të cilët i kërkojnë që ajo të jetë kryeministrja e Shqipërisë.

Kryeministri Rama ja ka bërë të qartë presidentit Ilir Meta se ka zero shanse që Parlamenti të përfundojë së funksionuari.

Meta kërcënoi dje se pas 15 marsit do të bëjë shpërndarjen e Parlamentit, por Rama u shpreh se kjo nuk ka për të ndodhur, pasi edhe nëse del një dekret i tillë, nuk do të njihet nga ana e mazhorancës.

Rama kritikoi ashpër presidentin, ndërsa sulmoi dhe Partinë Demokratike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...