E hënë, 18 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Ekzekutoi të bijën në makinë, jepet masa e dënimit për Petrit Lekajn

Gjykata e Adelaides ka dënuar me 20 vite burg shqiptarin Petrit Lekaj, i cili vrau me thikë vajzën e tij në makinë.

Ngjarja ndodhi në korrik të vitit të kaluar, ku Lekaj qëlloi të bijën disa herë me thikë në stomak dhe më pas qëlloi edhe veten e tij.

Ata nisën të grindeshin në makinë për shkak të stilit të jetesës, që Sabrina kishte nisur të bënte.

Babai dyshonte se e bija kishte nisur përdorimin e drogës, teksa i është drejtuar asaj me fjalët “po e çon jetën dëm”, por ajo i ishte përgjigjur se “nuk i interesonte”.

Në këtë moment babai ka nxjerrë nga xhepi thikën dhe e ka goditur vajzën në stomak, teksa ajo ka qenë duke shikuar nga dritarja e makinës.

Sabrina nisi të bërtiste për ndihmë, por babai e ka mbështetur në sedilje dhe e ka goditur me thikë edhe 7 herë të tjera, u tha në gjykatë.

Sabrina Lekaj u gjend e vdekur në makinë ndërsa babai arriti t’i shpëtonte plagëve të marra. Ai u mbyll më pas në një spital psikiatrik.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“U lodha, nuk dua të më shohë mami”, Semi shpërthen në lot para Donaldit

Semi ka patur një moment të tensionuar, pas izolimit brenda një shtëpie të monitoruar me kamera 24 orë. Shkëputja nga jeta e përditshme, duket...

Aksident i pesëfishtë në Durrës

Një aksident i pesëfishtë, fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Currilave në Durrës. Një mjet me targa italiane, ka...

Bora Zemani shuan heshtjen për raportin mes Semit dhe Donaldit

Prej startimit të "Big Brother VIP", shumë është aluduar për një pëlqim të mundshëm ndërmjet Donald Veshajt dhe Semi Jaupajt. Mediat rozë kthyen në...

“S’ka vend për panik”, përfaqësuesja e IGJEUM flet pas tërmetit në Lezhë

Mbrëmjen e djeshme, vendi ynë u trondit nga një tërmet 4.5 Rihter me epiqendër në Lezhë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ishte me magnitudë...

Zgjedhjet/ Numërohen 99.8 % e votave në Kosovë

Deri në orët e para të ditës, janë numëruar 99.8 përqind e votave në komunat e Kosovës. Duke iu referuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...