E shtunë, 16 Janar, 2021
0 C
Tirana

Toka nuk gjen qetësi/ Pas Greqisë, ja ku u ndje lëkundja e radhës

Tërmetet s’kanë të ndalur. Pas atij të raportuar në Greqi, lëkundjet e radhës janë ndjerë në Bosnje Hercegovinë. Zona e nxehtë sizmike në Ballkan nuk po gjen qetësi.

Një tërmet me magnitudë 4.8 i shkallës Rihter u ndje në Greqi, por fatmirësisht nuk u raportua për të lënduar.

Shteti fqinj goditet nga një tërmet i fortë, ja ku ishte epiqendra

Më pas, lëkundje të lehta janë ndjerë në Bosnje Hercegovinë, rreth një orë më pas.

Ky tërmet ka qenë i shkallës 3.3, dhe është ndjerë lehtë afër epiqendrës.

Gjatë 5 orëve të fundit në Greqi janë ndjerë rreth 10 lëkundje të lehta.

Fakti që lëkundjet vazhdojnë edhe në vendet fqinje, por pa pasojë, shihet si pozitiv, pasi kështu shkarkohet edhe energjia e akumuluar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fitore madhështore në derbi, Lacio nënshtron Romën (Video)

Lacio e Simone Inzagit, arriti një fitore madhështore me rezultatin 3-0 në derbin e kryeqytetit përballë Romës.  Të kaltërit e dominuan takimin, duke vendosur...

”Është si Skëndërbe”/ Spiropali: Rama, i vetmi njeri që di të bëjë qytete

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali tha mbrëmjen e sotme në studion e emisionit ''Bardh A Zi'' në ''ABC'', se kryeministri Edi Rama...

Norvegji, 23 persona humbin jetën pasi injektuan vaksinën e Pfizer

23 persona kanë humbur jetën në Norvegji pasi janë injektuar me vaksinën kundër koronavirusit të kompanisë amerikane Pfizer. 13 prej viktimave ishin të moshuar...

Trump largohet nga Uashingtoni ditën e inaugurimit të Biden-it

Presidenti Donald Trump do të largohet nga Uashingtoni të mërkurën në mëngjes, pak përpara inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, për të filluar...

Pronat në jug/ Lame: Meritojmë medalje, bëmë një hartë se nuk ka pasur

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka folur lidhur me pronat e minoritarëve grekë në jug të vendit. Përballë kreut të OMONIA-s, Fredi Belerit, Lame u...