E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Tjetër ikje nga LSI: Drejtori ‘besnik’ i Metës i bashkohet Partisë Socialiste

Vijojnë largimet nga rradhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Këtë herë është ish-drejtori i portit të Durrësit dhe ish-drejtori i Aviacionit Civil, Aleksandër Lipivani i cili ka vendosur t’i bashkohet Partisë Socialiste.

Lipivani ka vendosur të bashkëngjitet me Partinë Socialiste dhe kryeministrin Edi Rama. Kjo lëvizje vjen pas dy të tjerave që ndodhën në ditët e fundit.

Së fundmi, ish-ministri i Drejtësisë Nasip Naço, një zë i rëndësishëm brenda radhëve të LSI-së, vendosi t’i bashkohet PS.  Nga Berati, ku u shfaq krah ministrit Blendi Klosi, ai tha se Shqipëria nuk ka nevojë për eksperimente, dhe se është me të majtën progesiste.

Edhe ish-ministri tjetër Lefter Koka, zgjodhi t’i bashkohet PS dhe braktisi LSI-në. Mbetet për t’u parë nëse do ketë largime të tjera nga kjo forcë politike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...