E martë, 23 Shkurt, 2021
17 C
Tirana

Tjetër aksident në vend. Trajleri përplaset me maunen, plagoset rëndë shoferi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në aksin Gjirokastër-Tepelenë. Dy mjete transporti mallrash, një maune dhe një trajler janë përfshirë në një aksident, në Tepelenë, pranë fshatit Krahës.

Sipas informacioneve të bëra të ditura, nga përplasja është plagosur rëndë njëri prej shofereve. Ai është transportuar për në spital për të marrë ndihmën mjekësore të nevojshme.

Bëhet me dije se personi i plagosur është identifikuar si Eugen Hidri, i cili ka qenë shofer i trajnerit. Policia ndodhet në vendngjarje dhe po heton shkaqet e këtij aksidenti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Greqia lëshon “pasaporta” Covid për ata që kanë marrë të dyja dozat e vaksinës

Disa muaj para se të fillojë sezoni turistik, Greqia është bërë një nga vendet e para në Bashkimin Evropian që lëshon certifikata dixhitale të...

Tomini: Karantina e plotë, guri i fundit i qeverisë nëse nuk zbatohen masat

Zv.Ministrja e Shëndetësisë Eugena Tomini është shprehur se ka një rritje të numrit të rasteve që kërkon shtrimin në spital. Në një intervistë për A2CNN,...

A duhet t’u besojmë vaksinave ruse dhe kineze?

Nga: Frida Ghitis “The Washington Post” Kur presidenti rus Vladimir Putin njoftoi personalisht në gushtin e vitit të shkuar se Rusia kishte miratuar vaksinën e...

Ilir Meta nuk ka pse fshihet, duhet të dalë hapur në fushatë

Nga: Andi Bushati Ilir Meta është futur në një qerthull pa krye duke dashur të justifikohet për akuzat e shumicës parlamentare, se ai po bën...

Meta: Shqipëria e shqiptarëve dhe kurrë e oligarkëve dhe mafies ndërkombëtare

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me të rinjtë në zonën e Kombinatit në kryeqytet. Meta shprehet se më datë 25 prill,...