Tiranë/Dyshonte se ishte infektuar me Covid-19, 57-vjeçari pret damarët

Një 57-vjeçar ka tentuar të vrasë veten në banesën e tij, pasi dyshonte ishte prekur me koronavirus.

Ky rast ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, në Tiranë.

Paraprakisht bëhet me dije nga burime jo zyrtare, se shtetasi me inicialet R. Sh., ka tentuar të vrasë veten, duke prerë damarët.

Fatmirësisht ka shpëtuar, dhe aktualisht ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

I pyetur nga blutë e Tiranës, ai ka deklaruar se veprimin e ka kryer në momente depresive, pasi dyshonte se ishte infektuar me Covid-19.