E enjte, 14 Tetor, 2021
12.6 C
Tirana

“Ti je artist, nuk them kot unë”, Rama i shkel syrin dhe ‘puth’ Bashën pas gafës për ekonominë

Jo vetëm Taulant Balla, por edhe Rama e ka shfrytëzuar gafën e Bashës për ta tallur. 6 në 4 biznese nuk nxjerrin më fitim, tha Basha gjatë një bashskëbisedimi me gazetarët për planin e rimëkëmbjes së vendit. Duke shfrytëzuar rastin, kryeministri e cilëson Bashën si një artist për gafën e radhës. Kryeministri Edi Rama ka publikuar gafën e kryedemokratit Lulzim Basha, i cili ditën e sotme tha se 6 nga 4 biznese nuk nxjerrin fitim dhe po dalin me humbje.

Shefi i qeverisë zgjedh një diçiturë miqësore për videon e përcjellë, ku ndër të tjera shkruan:

“6 në 4 biznese dalin me humbje, 7 në 5 pika dalin me sukses, 6475 kandidatë në 5746 gjithsej dalin fitues në PD😉

Ti je Artist nuk them kot unë😘”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Si po tallet Sali Berisha me viganët e historisë

Nga: Pajtim Bello Sali Berisha, si në fillimet e 1991, kërkon të sëmbojë demokratët e Kukësit duke evokuar historinë e trevës së tyre. Sjellje tipike...

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën

Nga: Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...