E hënë, 1 Qershor, 2020
22 C
Tirana

Thellohet skandali me policin/Zhduket denoncuesja, Lleshaj godet sërish

Më të lexuarat

Diskutimet për reformën, çfarë propozon PD për qeverinë kujdestare

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore është mbledhur këtë të dielë në orën 19:00, në atë që është cilësuar si data e fundit e saj. Palët...

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...

Të shtëna në Shijak, plagoset në këmbë një 28-vjeçar

Së fundmi ka pasur të shtëna me armë zjarri në Shijak. Raportohet se ngjarja ka ndodhur tek stadiumi, ku në rrethana ende të paqarta është...

Pas Maqedonisë së Veriut, edhe Spanja mund të shtyjë gjendjen e jashtëzakonshme

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez ka deklaruar se do të kërkojë shtyrjen me dy javë të gjendjes së jashtëzakonshme nga koronavirusi. Sanchez sqaroi se shtyrja...

Koronavirusi/ Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka zgjatur gjendjen e jashtëzakonshme në vend edhe për 14 ditë. Vendimi u mor gjatë seancës së shtatë...

Qershori nis i freskët, ja si parashikohen temperaturat gjatë javës

Ndonëse ka nisur zyrtarisht stina e verës, java e parë do të sjellë mot të freskët. Edhe kjo javë do të shoqërohet nga mot...

Hapja e kufirit/ Procedurat e kalimit në Kosovë dhe Mal të Zi

Në një njoftim të Departamentit për Kufirin dhe Migracionin, bëhet me dije se nga sot Shqipëria ka hapur kufirin me Kosovën e Malin e...

Atentati para hotelit në Kurbin, ja kush dyshohet se ishte shënjestër e atentatit

Dalin të tjera detaje lidhur me atentatin e ndodhur mbrëmjen e djeshme, në ambientet e jashtme të një hoteli në autostradën Mamurras-Lezhë. Si pasojë e...

VIDEO/Ardi Veliu del blof, pamjet e të ëmës së djalit të dhunuar janë xhirime nga filmi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka folur sot për dhunën e 4 efektivëve kundër një 15-vjeçari, ngjarje e cila ka...

“Shqiptarët janë popull kafe-dashës”, në mars-prill u importuan rreth 1600 ton

Mbyllja e bareve, nuk i kanë penguar shqiptarët të konsumojnë kafe në shtëpitë e tyre. Përkundrazi, gjatë muajit prill janë importuar 922 ton kafe. Qëndrimi...

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka vizituar sot Komisariatin e Malësisë së Madhe. Polici Berhan Bajrakurti dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një 15-vjeçare, duke i dërguar video me veprime të turpshme.

Në një pronocim të shkurtër për gazetarët, ministri u shpreh se janë në pritje të denoncuesit.

Ministri Lleshaj është shoqëruar nga kryetari i Bashkisë në Malësinë e Madhe, Tonin Marinaj, dhe drejtori i policisë vendore, Vehbi Bushati.

Gazetarët: Keni thënë se nëse shihni policë që nuk sillen mirë, ajo është fytyra ime?

Lleshaj: Fytyra e policëve është fytyra ime dhe e juaja, dhe e të gjithë juve dhe e shoqërisë tonë. Policët na përfaqësojnë ne të gjithëve. Cili polic?! Ai është arrestuar që mbrëmë!

Gazetarët: Është thënë që policia nuk ka pranuar denoncimin e vajzës?

Lleshaj: Kjo nuk është e vërtetë. Policia e Shtetit po kërkon që mbrëmë denoncuesin i cili nuk gjendet. Kush është denoncuesi?!

Gazetarët: Pse mbahet i ndaluar?

Lleshaj: Duhet të përandalojmë çdo mundësi intimidimi të çdo denoncuesi potencial. Fakti që nuk kemi denoncues, është pyetja më e madhe që ne do ta sqarojmë shumë shpejt.

Videoskandali i efektivit, Lleshaj vizitë urgjente në Malësi të Madhe

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Shqiptarët janë popull kafe-dashës”, në mars-prill u importuan rreth 1600 ton

Mbyllja e bareve, nuk i kanë penguar shqiptarët të konsumojnë kafe në shtëpitë e tyre. Përkundrazi, gjatë muajit prill janë importuar 922 ton kafe. Qëndrimi...

Reforma Zgjedhore/ Ambasadorët e SHBA, BE dhe të Britanisë takojnë Bashën

Ambasadorët e SHBA, të BE-së dhe të Britanisë së Madhe kanë zbarkuar në selinë e PD-së, ku do të zhvillojnë një takim me kryetarin e...

“Këtë javë çelen fondet e dëmshpërblimit”, Rama dhe Ahmetaj vizitë në Shijak

Kryeministri Edi Rama bashkë me ministrin e Rindërtimit, Arben Ahmetaj dhe ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçka kanë vizituar sot Shijakun, ku ushtria është angazhuar...

Aksident në Burrel, 5 persona të lënduar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Burrel-Klos, ku për pasojë kanë mbetur të lënduar 5 persona. Raportohet se në aksident janë përfshirë...

“Çohu se na iku vajza”/ 79-vjeçarja: Kur më doli gjumi, nuk mund të lëvizja (VIDEO)

Programi “Historia ime”, në Tv Klan solli ditën e sotme historinë e pazakontë të 79-vjeçares, Shkurte Hysenaj. Prej 63 vitesh, ajo është e paralizuar...
WhatsApp KONTAKTO TT