E premte, 10 Prill, 2020
15 C
Tirana

Tërmet i fortë në Kroaci

loading...

Në kohën kur e gjithë bota po lufton me koronavirusin, tërmetet janë një panik i shtuar.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane, EMSC, një tërmet i fortë ka goditur mëngjesin e kësaj të diele Kroacinë.

Raportohet se tërmeti ishte me magnitudë 5.3 ballë i shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ishte 7 kilometra në veri të Zagrebit.

Sipas të dhënave, thellësia e tij ishte 10 kilometra dhe fatmirësisht nuk ka të lënduar.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Shkencëtarët nxjerrin videon si infektohen njerëzit nga COVID-19 në një supermarket (VIDEO)

Mjafton që një person i infektuar të kollitet, për të shpërndarë infeksionin në mënyrë të shpejtë, e po kaq të frikshme në ambientin ku...

Toka nuk gjen qetësi/ Dy lëkundje tërmeti në Greqi e Turqi brenda pak minutave

Dje në Shqipëri u ndjenë disa lëkundje tërmeti. Fatmirësisht lëkundjet nuk kanë qenë të forta. Lëkundja më e fortë ka qenë ajo e orës...

FMN-ja paralajmëron depresionin më të thellë që nga vitet ’30

Drejtorja menaxhuese e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Kristalina Georgieva ka paralajmëruar se pandemia e koronavirusit mund të shkaktojë depresionin më të thellë ekonomik në botë...

Dyshohej se ishte i infektuar, mjekët e ndjekin me vrap (FOTO)

Në botë janë raportuar plot raste kur pacientët e infektuar me koronavirus nuk i janë bindur mjekëve. Madje në një rast, një qytetar ka...

S’ka shpresë për Italinë, shtyhet afati i masave shtrënguese kundër koronavirusit

Italianët çdo ditë e më shumë po përballen me bilance tragjike. Numri i të vdekurve duket se nuk do të njohë ulje. Disa ditë...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT