E diel, 24 Janar, 2021
14 C
Tirana

“Të kesh gjoks, shalë e të pasme quhesh i famshëm”, Ilda Bejleri lë pa fjalë komentuesin (Foto)

Ajo është një nga gazetaret më të njohura sportive dhe më të ndjekurat në rrjetet sociale. Është fjala për Ilda Bejlerin, e cila prej kohësh na shoqëron në emisionet sportive.

Një ditë më parë ajo publikoi në profilin e saj në “Instagram” një fotografi mjaft tërheqëse, ku shfaqej e veshur me një fustan të ngushtë blu.

Poza e Ildës mori menjëherë mijëra pëlqime dhe qindra komente, ku moderatorja ka pikasur një jo shumë të këndshëm. Një ndjekë e akuzonte me ironi se ajo dinte vetëm të ekspozohej në media.

“Kanë ardhur kohë të këqija. Është koha e njerëzve më të padobishëm të shoqërisë. Të jesh shkencëtar, të jesh mjek, biznesmen, të jesh njeriu më i zoti në çdo lloj fushe ku i shërben njerëzve dhe vendit nuk je asgjë. Ama të kesh gjoks, shalë dhe të pasme dhe të dalësh t’i ekspozosh ato nëpër media quhesh i famshëm. A thua do ketë ndonjë kufi bordellizmi dhe injoranca e kësaj shoqërie, apo kemi hyrë në një trajektore ku e kemi të pashmangshme edhe një herë kalimin në epokën e majmunëve?”- i shkruan ndjekësi.

“E vërtetë, unë për vete jam diplomuar për gazetari, kam 12 vjet në këtë profesion. Nuk di në ndonjë vend që në gazetari s’duhet të ketë gjoks?  Nëse di ti, më thuaj. Për pjesën tjetër, jam dakort me ty, kanë ardhur kohë shumë të këqija!”, i përgjigjet Ilda.

“Ps: Shih ndonjëherë supersportin, më ndiq dhe informohu, mos e kalo kohën në Instagram vetëm, duke parë shalë dhe gjokse femrash”, ka shtuar moderatorja sportive, duke e lënë pa fjalë ndjekësin e saj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si rekrutoheshin pilotët kamikaze në Japoni gjatë Luftës së Dytë Botërore

Fjalën “kamikaze”, e dëgjojmë shpesh sot sa herë kur ndodh një sulm terrorist vetëvrasës. Kjo mënyrë luftimi u shpik nga japonezët gjatë Luftës së...

Arrestohet gruaja e liderit opozitar rus, Alexei Navalny

Bashkëshortja e udhëheqësit opozitar rus Alexei Navalni, u arrestua sot gjatë operacioneve të forcave ruse të rendit kundër protestuesve në mbarë vendin. Yulia Navalnaya konfirmoi...

Etrit Berisha drejt rikthimit në Serie A, e kërkon trajneri serb

Etrit Berisha po kalon një moment të mirë te skuadra e Spal. Pas prekjes me COVID-19 dhe dëmtimit që pësoi disa muaj më vonë,...

Nuk mund ta mundësh dot Edi Ramën me armët e veta

Nga: Alfred Peza Lulzim Basha ka disa ditë që po rreket të bëjë fushatë elektorale, përmes një qasje “të re”, ku Edi Rama e ka...

Hendeku global mes të pasurve dhe varfërve po ngushtohet

Nga: Ferdinando Giugliano “Bloomberg Opinion” Pabarazia e të ardhurave, është ndër një temat më të debatuara ekonomike të kohërave tona. Por është njëkohësisht një nga...